بالا گرفتن حملات رسانه های اپوزیسون ترکیه علیه اردوغان

سیاسی

حملات رسانه ای اپوزیسیون علیه رجب طیب اردوغان واکنش رئیس جمهوری ترکیه به این حملات را در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان در سخنرانی خود در مراسم افتتاح چندین پروژه گفت: عدنان مندریس نخست وزیر اسبق ترکیه و همرزمانش خدمات زیادی را به ملت ارائه کردند و برای آینده کشور جنگیدند. آنها هیچگاه از بالا به ملت نگاه نکردند و در نهایت جان خود را در راه خدمت فدا کردند.

رئیس جمهور ترکیه یادآور شد: 27 می روز سیاه در تاریخ ترکیه و پنجاه و پنجمین سالروز اعدام مندریس و دوستانش است، هیچکس نمی توند کودتاگرانی را که دمکراسی را در سال 1960 میلادی اعدام کردند از خاطر ببرد.

اردوغان در ادامه سخنرانی خود ضمن انتقاد از احزاب اپوزیسیون ترکیه از جمله «جمهوری خواه خلق»، «جنبش ملی» و «دموکرات ملی» گفت: رسانه نزدیک به اپوزیسون مرا تهدید به اعدام می کند، خبر حکم اعدام محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر را در کنار تصویر من و مرسی منتشر کرده تا به این نکته اشاره کند که سرنوشت من مثل مرسی خواهد و من نیز به اعدام محکوم خواهم شد.

اردوغان با اشاره به اینکه بزرگترین احزاب اپوزیسیون تهدید به تعطیلی مدارس ائمه جماعات و خطیبان و تغییر نظامی آموزشی در ترکیه می کنند، افزود: هر چهار فرزند من از مدارس ائمه جماعات و خطیبان فارغ التحصیل شده ند.