السیسی خبر داد:

مصر پیش از پایان سال انتخابات پارلمانی برگزار می کند

سیاسی

عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور مصر گفت، پیش از پایان سال جاری میلادی انتخابات پارلمانی در کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، ژنرال «عبدالفتاح السیسی» پس از سومین دیدار خود با رهبران احزاب سیاسی در قاهره گفت: پیش از پایان سال جاری انتخابات پارلمانی در مصر برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری مصر در این دیدار از تصمیم کشورش برای برگزاری انتخابات پارلمانی و آمادگی کامل برای حمایت و پشتیبانی از فهرست یکپارچه تمام احزاب و گروه های سیاسی شرکت کننده در این انتخابات خبر داد.

قرار بود انتخابات پارلمانی مصر در ماه مارس گذشته برگزار شود، ولی اعتراض در دادگاه عالی نظامی به تقسیم دوایر انتخاباتی، مانع از برگزاری انتخابات شد. این در حالی است که در نهم مارس ابراهیم محلب نخست وزیر مصر گفته بود، دولت تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات پارلمانی پیش از ماه رمضان به کار می گیرد ولی السیسی در بیست و هفتم همین ماه برگزاری انتخابات پیش از رمضان را بعید دانست.

گفته می شود تعدادی از احزاب مصر امروز چهارشنبه این قول را از السیسی گرفته اند که انتخابات پارلمانی پیش از پایان سال جاری برگزار شود. در بیانیه مطبوعاتی که بعد از این دیدار صادر شد، هاله شکر الله رئیس حزب الدستور گفت: رئیس جمهور در سخنرانی خود بر پایبندی اش به اجرایی کردن مرحله سوم نقشه راه مربوط به انتخابات پارلمانی تاکید کرد.