جهانگیری: موضوع سلامت برای آحاد ملت یک نیاز اساسی است

سیاسی

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه موضوع سلامت برای آحاد ملت یک نیاز اساسی است، گفت: تنها در یک جامعه سالم مردم می‌توانند از منافع خود به نحو مطلوب دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری طی سخنانی در مراسم روز جهانی ام‌ اس ضمن ابراز خوشحالی به خاطر حضور در این مراسم گفت: حوزه سلامت برای آحاد ملت به عنوان یک نیاز اساسی و زیربنای سایر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی در هر جامعه است زیرا تنها در یک جامعه سالم امکان‌پذیر است که مردم از منافع خود به نحو مطلوب دفاع کنند.

وی با بیان اینکه «سلامت» یکی از دغدغه‌های مهم دولت‌ها بوده و باید باشد گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع به کارش به دلیل شناختی که از وضعیت جامعه و موضوع سلامت داشت آن را در اولویت کار خود قرار داد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گذشت یک سال از اجرای طرح تحول سلامت و رضایت نسبی مردم از این طرح گفت که این طرح در آینده هم حتما جزء اولویت‌های دولت باقی خواهد ماند.

جهانگیری با بیان اینکه دولت در سال 94 در شرایط اقتصادی سختی است گفت: به دلیل شرایط ناشی از تحریم به میزانی که توان تولید و صادرات داریم نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. در سال‌های گذشته روزانه دو میلیون بشکه نفت صادر می‌شد در صورتی که امروزه یک میلیون بشکه با قیمتی کمتر از آن زمان نفت صادر می‌کنیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: این شرایط دشواری است و تصمیم گیری‌های علمی می‌تواند به جامعه کمک کند و ما امیدواریم بتوانیم به خوبی این دوران را طی کنیم.

وی تاکید کرد که ورود به همه دستگاه‌های مسئول و مشارکت مردم در موضوع سلامت یک مساله تعیین‌کننده است.

جهانگیری با بیان اینکه بحث بیماران ام اس به چند دلیل مرا به این جلسه کشاند گفت: وقتی توضیح دادند که متاسفانه جوان‌ها، خانم‌ها و تحصیل‌کرده‌ها بیشتر از دیگران در معرض این بیماری قرار می‌گیرند تحت تاثیر قرار گرفتم.

معاون اول رییس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات بیماران خاص به ویژه مبتلایان به ام‌ اس توسط دولت، گفت: من با اراده خوبی که در دکتر هاشمی می‌بینم فکر می‌کنم حتما برخی از مشکلات این قشر را حل کرده و ان‌شاالله تا سال آینده بقیه مشکلاتم حل خواهد شد. در این زمینه ان‌شاالله دولت تلاش خواهد کرد و خیرین هم به کمک خواهند آمد و در بخشی هم که نیاز به واردکردن دارویی از خارج باشد این کار را با وجود شرایط سخت انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح مشکل اشتغال بیماران ام اس به ویژه وجود این مشکل برای خانم‌ها از معاون امور زنان ریاست جمهوری خواست که این موضوع در معاونت مذکور حتما مطرح شود.

جهانگیری در پایان گفت: اگر جایی به جهت محدودیت‌های دولت نمی‌شود خدمتی ارائه کرد عذرخواهی می‌کنم ولی به شما اطمینان می‌دهم که دولت در مسیر این سختی‌ها حتما در کنار مردم خواهد بود.

انتهای پیام

کد N838291