حزب حاکم اتیوپی پیروز قاطع انتخابات پارلمانی شد

کمیته انتخاباتی اتیوپی امروز(چهارشنبه) اعلام کرد، بر اساس شمارش اولیه آرای انتخابات پارلمانی روز یکشنبه هفته جاری در این کشور، حزب حاکم و همپیمانانش توانسته‌اند اکثریت بزرگی را در پارلمان به دست بیاورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این درحالی است که مخالفان حزب حاکم اتیوپی پیش تر شکایت کرده بودند از اینکه در جریان برگزاری انتخاباتی پارلمانی، سوءاستفاده‌هایی رخ داده و حامیان آن‌ها مورد آزار و اذیب قرار گرفته‌اند.

از طرف دیگر هلیه ماریام دسالگن، نخست وزیر اتیوپی و رهبر حزب حاکم "جبهه انقلابی دموکرات خلق"، رخداد هر گونه سوء استفاده در برگزاری انتخابات پارلمانی را که از سوی مخالفانش مطرح شده، رد کرده است. حزب متعلق به دسالگن نزدیک به 25 سال است قدرت را در اتیوپی در دست دارد. پیش از برگزاری انتخابات پالمانی روز یکشنبه، انتظار می رفت که این حزب به عنوان حزب حاکم بتواند اکثریت قاطع آرا را به دست بیاورد.

بر اساس برآورد خبرگزاری رویترز از آخرین نتایج شمارش آراء مناطق که از سوی مرگا بکانا، رئیس کمیته انتخابات اتیوپی، قرائت شد، حزب حاکم جبهه انقلابی دموکرات خلق اتیوپی و همپیمانانش توانسته اند از مجموع 547 کرسی ، 442 کرسی را به دست بیاورند.

مخالفان دولت اتیوپی در پارلمان قبلی تنها توانسته بودند یک کرسی را به دست بیاورند.

انتهای پیام

کد N838265