شکایت سه یمنی از دولت آلمان به دلیل کمک به حملات پهپادهای آمریکایی

سه یمنی که دو تن از نزدیکان خود را در یک حمله پهپادی آمریکا در خاک کشورشان از دست داده‌اند در دادگاهی در آلمان از دولت برلین به اتهام کمک به آمریکا به منظور انجام این حملات شکایت کردند اما دادگاه شکایت آنها را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، قرار بود این دادگاه آلمانی به پرونده‌ای که از سوی سه یمنی که نزدیکانشان را در یک حمله پهپادی آمریکا در کشورشان از دست داده‌اند، مطرح شد، رسیدگی کند.

این یمنی‌ها که امروز (چهارشنبه) در دادگاه حضور پیدا نکردند، دولت آلمان را متهم کردند به اینکه اجازه می‌دهد آمریکا از یک پایگاه هوایی در آلمان به منظور انجام حملات پهپادی مرگبار در یمن که باعث کشته شدن غیرنظامیان و قتل‌های فراقانونی می‌شوند، استفاده کند.

این یمنی‌ها که دو گروه حقوق بشری شامل مرکز حقوق بشر و حقوق اساسی اروپا و همچنین گروه حقوق بشری "Repreive" نماینده آنها هستند می‌خواهند آلمان مسئولیت قانونی و سیاسی این حملات را بپذیرد و جلوی استفاده آمریکا از پایگاه هوایی رامشتاین آلمان به منظور انجام حملات پهپادی در یمن را بگیرد.

کت کرگ، مدیر حقوقی گروه حقوق بشری "Reprieve" اظهار کرد: شواهد مستدلی وجود دارد مبنی بر اینکه پایگاه رامشتاین به منظور تبادل اطلاعات کنترل پرواز میان راهبران پهپادها در آمریکا و خود پهپادها در خاورمیانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دولت آلمان این مساله را که پایگاه‌های هوایی آمریکا در این کشور برای قتل‌های فراقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرند رد کرده است.

انتهای پیام

کد N838250