در کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در بیروت

آیت‌الله اراکی: اولویت علمای مقاومت در حال حاضر مبارزه با غده سرطانی اسراییل و رویارویی با

سیاسی

آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اولویت علمای مقاومت را در عصر حاضر مبارزه با غده سرطانی اسراییل و رویارویی با استکبار جهانی عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مقاومت صبح چهارشنبه در پایتخت لبنان آغاز شد و شیخ ماهر حمود، رییس علمای مقاومت لبنان در سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر، در سخنانی مسوولیت علمای دین را بسیار مهم دانست و گفت: آن چه باعث عقب‌نشینی در برابر توطئه‌ها شده است پایبند نبودن آنان به دین اسلام و دستورات خداوند است.

او جهاد را دارای بالاترین درجه در اسلام دانست و گفت: باید در برابر دشمنان که در راس آن‌ها اسراییل است ایستاد. این رژیمی است که دین حضرت موسی (ع) و تاریخ و ادیان و حقایق انسانی را تحریف کرده است.

آیت‌الله شیخ محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز به عنوان سخنران بعدی کنفرانس در سخنانی تصریح کرد: ما در پیمان خدا و برای مومنان قرار داریم و این پیمانی است که ما از آن به عنوان پیمان پیروزی یاد می‌کنیم.

وی افزود: پیمان پیروزی ما همان اطاعت از خدا و پیامبر و شاخه‌ای از ایمان انسان‌ها به خدای خودشان است و این در واقع میزان پایبندی به میثاق پیروزی است.

او افزود: امت اسلامی امروز به میثاقی مشترک برای مقابله با توطئه بزرگی که هدف آن از هم پاشیدن این امت است احتیاج دارد ضمن اینکه باید از تجربه گذشته در این راه نیز بهره برد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به دستاوردهای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از جمله شکست این رژیم در جنوب لبنان، تاکید کرد: امروز مقاومت بیش از گذشته قدرتمند است و این قدرت در مقاومت علما، مردان و مجاهدانی است که در برابر استکبار جهانی که اسراییل آن را نمایندگی می‌کنند و تلاش دارد بر شرف و دین ما هیمنه یابد وجود دارد.

آیت‌الله اراکی هم‌چنین اولویت علمای مقاومت را در عصر حاضر مبارزه با غده سرطانی اسراییل و رویارویی با استکبار جهانی دانست و افزود: باید در برابر استکبار جهانی و نماینده آن در منطقه که همان اسراییل است و شرف و دین ملت‌های منطقه را هدف گرفته است مقاومت کرد.

در ادامه این مراسم شیخ حسون از علمای اهل سنت سوریه و شیخ نعیم قاسم نایب رییس جنبش حزب الله لبنان نیز سخنرانی کردند.

انتهای پیام

کد N838180