پاسخ ولید المعلم به وزیر خارجه ترکیه

سیاسی

وزیر خارجه سوریه با تاکید بر اینکه ارتباط میان سوریه، ‌روسیه و ایران بسیار عمیق‌تر از آن است که تصور می‌شود گفت، این کشورها در حمایت از دمشق تعلل نکرده و نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری النشره لبنان، ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه در کنفرانسی خبری با همتای ارمنستانی خود در دمشق، ضمن تاکید بر اینکه توطئه علیه کشورش هر روزه و بسیار سریع اتفاق می‌افتد گفت: حمایت توطئه گران از تکفیری‌ها روشن است همانگونه که حمایت دوستان ما از سوریه واضح است.

المعلم افزود: توطئه گران و دشمنان سوریه، کشورهایی همچون عربستان، اردن، قطر و ترکیه هستند که دشمنی آنها علیه ما آشکار است.

وی تاکید کرد: مردم ما توان مقابله با این توطئه‌ها ونیز خنثی کردن طرح‌های توطئه‌ای برای تقسیم کشور را دارند.

وزیر خارجه سوریه اظهار داشت: کسانی که در گذشته مرتکب جنایتی علیه ارامنه شدند، امروزه با ارسال سلاح به سوریه همین جنایت را علیه ملت ما تکرار می‌کنند. سوال من این است که جامعه جهانی چه اقدامی برای مقابله با این آدم کشی‌ها انجام داده است.

وی با اشاره به احتمال ماجراجویی جدید ترکیه در خاک سوریه گفت: حضور جنگنده‌های غیر سوری در آسمان کشور یک تجاوز آشکار است و ما با تمامی توان و امکانات مقابل این دشمن می‌ایستیم.

المعلم ادامه داد: ارتباط میان سوریه، ‌روسیه و ایران بسیار عمیق‌تر از آن است که تصور می‌شود. این کشورها در حمایت از دمشق تعلل نکرده و نخواهند کرد.

وزیر خارجه ترکیه اخیرا مدعی شده بود که با آمریکا بر سر ایجاد مناطق پرواز ممنوع در سوریه به توافق رسیده‌اند که یک روز بعد از این اظهارات خود عقب نشینی کرد.

انتهای پیام

کد N838114