مدیر عملیات‌های آنروا در غزه استعفا کرد

سیاسی

مدیر عملیات‌های "آنروا" در نوار غزه با اذعان به این واقعیت که "غزه بارها ثابت کرده که تسلیم نمی‌شود" از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رابرت ترنر، مدیر عملیات‌های آژانس امداد رسانی و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی "آنروا" در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: مطمئن باشید که من به دفاع از غزه و آوارگان فلسطینی ادامه خواهم داد و اگر قرار باشد درسی از این مسئولیتم بگیرم این است که نادیه گرفتن حق ساکنان غزه در دستیابی به صلحی عادلانه و دائمی باعث تداوم رنج و محنت آنها خواهد شد.

وی افزود: سه سال فعالیت من در غزه بزرگترین دوره ماموریتم در زندگی حرفه‌ای؛ از لحاظ کسب دستاورد و حجم چالش‌ها بود.

ترنر طی دوران ماموریتش در نوار غزه شاهد وقوع دو جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه (در سال‌های 2012 و 2014) بود و در عین حال، یکی از شدیدترین بحران‌های مالی آنروا در تاریخ این سازمان را تجربه کرد.

پییر کرهنپول، مسئول آنروا در غزه ضمن تقدیر و تشکر از ترنر اظهار داشت: وی در سخت‌ترین روزهای آنروا و آوارگان فلسطینی که ما در خدمت آنها هستیم، همکاری‌های استثنائی با ما داشت.

گفتنی است که آژانس آنروا مسئولیت اصلی کمک رسانی به آوارگان فلسطینی را بر عهده دارد و مراکز و مدارس وابسته به این سازمان در جریان جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در معرض حملات و بمباران‌های متعدد قرار گرفت؛ به طوری که این آژانس اخیرا با انتشار گزارشی تجاوزات ارتش صهیونیستی به مراکز خود در غزه و کشتار برخی شهروندان فلسطینی را که در داخل این مراکز و مدارس پناه گرفته بودند، جنایت جنگی توصیف کرد.

حمایت مسئولان بین المللی مانند ترنر می‌تواند کمک شایانی به احقاق حقوق ملت فلسطین و مقابله با جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و به ویژه ساکنان غزه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N838052