یادگار امام: اختلافات بین جریان‌ها شرط تکامل و حیات ماست

سيدحسن خميني

تولیت آستان حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: آن روزی که فرمانده کل قوا تصمیم بگیرد که در مقابل اجانب بایستد هیچ فرقی بین جریان‌های سیاسی وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام(ره) با بیان تحلیلی از شرایط منطقه گفت: امروز شرایط منطقه شرایط پیچیده‌ای است و یک جریان متحجر بی دین به ظاهر دیندار به اسم پیغمبر کارهایی می‌کند که هیچ لاابالی در این 200-300 ساله انجام نداده است.

وی با بیان این که جریان داعش ساخته و پرداخته صهیونیسم‌هاست، گفت: دوره دوره‌ی بسیار سختی است و در حال حاضر یکی از نعمت‌های الهی امنیتی است که فعلا در کشورمان داریم و باید قدرش را بدانیم.

وی همچنین به اتفاقات یمن اشاره و اظهار کرد:‌ در یمن یک ارتجاعی که به عنوان ابزار مقابله با حرکت‌های انقلابی در منطقه بود و سرشان به دامن آرامش بود حال یک ملت بی گناه و مظلوم را این گونه مورد تهدید و هجمه قرار می‌دهند.همچنین در سوریه نوع دیگری از نزاع را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه منطقه شرایط پیچیده‌ای دارد یکی از شروط توفیق در این روزگار را شجاعت خواند و خاطر نشان کرد: باید وظیفه‌مان را تشخیص دهیم و شجاعانه روی آن بایستیم. البته به نظر من غربی‌ها و ارتجاع منطقه این را خوب می‌داند که مردم ایران وقتی پای اصل نظام انقلاب و دفاع از تمامیت ارضی‌شان پیش بیاید یک سر سوزن با هم اختلافی ندارند.

وی گفت: آن روزی که فرمانده کل قوا تصمیم بگیرد در مقابل موج اجانبی که بخواهند مشروعیت و مقبولیت و حمیت و امنیت ملی ما را تهدید کند، بایستد هیچ فرقی بین جریانهای سیاسی وجود ندارد.

وی گفت:‌البته اختلافات بین جریان‌ها شرط تکامل و حیات ماست. و دست به دست شدن قدرت‌ها از روز اول وجود داشته ولی اگر روزی کشور مورد تهدید قرار بگیرد این اختلافات کنار می‌رود.

وی تاکید کرد: شرایط منطقه ما اقتضاء شجاعت در تصمیم‌گیری‌ها را دارد و البته باید به تدبیر اندیشمندانه اتکا داشت و در اجرای این تدبیر هم شجاعت وجود داشته باشد و شرط توفیقمان هم همین است.

وی گفت : ان‌شاء‌الله این امنیت که بزرگترین سرمایه در کشور ماست همواره باقی می‌ماند و هیچ تهدیدی در هیچ اندازه‌ای مردم و کشور ما را متوجه نخواهد کرد و روح بلند امام مدد می‌رساند و جامعه اسلامی‌ روزهای بهتر و بهتری را پیش رو خواهد داشت.

ادامه دارد

کد N838000