حجت الاسلام نبویان:

مردم در جریان مذاکرات هسته‌ای هوشیار باشند

سیاسی

بیرجند- نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: مردم بایددر جریان مذاکرات هسته ای هوشیار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود نبویان دوشنبه شب در همایش رهپویان ولایت که در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ایران ضعیف عمل کرده است، عنوان کرد: آینده مذاکرات بسیار نگران کننده است و مردم باید هوشیار باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرف مقابل در مذاکرات به منافع و امنیت ملی خدشه وارد کرده است، عنوان کرد: در لوزان گفتند قلب راکتور اراک باید نابود شود.

وی عنوان کرد: نمی گوییم که خدای نکرده تیم مذاکره کننده به کشور خیانت کرده است اما بارها مقام معظم رهبری بیان کردند که از متخصصان استفاده کنند که گویا برای تیم مذاکره کننده ما  فقط رسیدن به هر توافقی مهم است.

نبویان با تاکید بر اینکه باید برای دفاع از منافع ملت همه ما پشتیبان مقام معظم رهبری باشیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری به عنوان تنها شخص حامی منافع ملت تاکید دارند تحریم‌ها باید به صورت کامل و یک دفعه برداشته شود.

وی با بیان اینکه در بیانیه لوزان، فقط تحریم‌های هسته‌ای در دو مورد اقتصادی و مالی برداشته می شود، افزود: در بیانیه لوزان طرف غربی از برخی نظارت‌های حساس گفته است و این  یعنی امنیت کشور در خطر خواهد بود.

نبویان با بیان اینکه عده ای حاضر نیستند بیانیه لوزان برای بررسی در اختیار شورای امنیت ملی قرارگیرد، افزود: در لوزان دستاوردهای چندین ساله ملت ایران نادیده گرفته شده است.