استانی شدن انتخابات؛ ۴ هفته دیگر درصحن/ تبادل نظر با شورای نگهبان

عضو هیات رئیسه مجلس، از بررسی «طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه مجلس» در صحن علنی خانه ملت حداکثر تا ۴ هفته آینده خبر داد و گفت: در بررسی این طرح، به صورت مستمر با شورای نگهبان تبادل اطلاعات می‌شود.

ضرغام صادقی در گفتگو با مهر، با اشاره به مطرح نشدن «طرح استانی شدن انتخابات مجلس» در جلسات هفته جاری مجلس شورای اسلامی و با یادآوری تعطیلی هفته آینده خانه ملت اظهار داشت: چند طرح از دوران مجلس پنجم تاکنون درباره استانی شدن انتخابات مجلس مطرح بوده و اشکالاتی از سوی شورای نگهبان نسبت به آنها گرفته شده که همکاران ما درصدد هستند تا با بررسی آن ایرادات، آنها در کمیسیون شوراها رفع کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: احتمالا مهمترین ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون شوراها مطرح و ظرف دو هفته آینده طرح استانی شدن نهایی می‌شود و حداکثر تا ۳ الی ۴ هفته آینده به صحن علنی مجلس می‌آید.

صادقی ادامه داد: تلاش بر این است که همزمان با بررسی طرح، اطلاعاتی به شورای نگهبان ارائه و نظر آنها گرفته شود و بخش اصلی تبادل اطلاعات نیز به این نکته اشاره می کند که طرح فعلی، آن طرحی نیست که در مجالس پنجم تا هفتم مطرح شده بود و تغییرات عمده ای در آن صورت گرفته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس خاطرنشان کرد: به نظر من اگر این تبادل اطلاعات صورت گیرد و نظر شورای نگهبان دریافت شود، زمینه پختگی طرح و رای آوری بالای آن فراهم می شود.

2929

کد N837863