گزارش عملکرد دستگاه‌های متولی برگزاری مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره)

جلسه هماهنگی ستادهای مختلف مراسم بزرگداشت امام راحل در روز چهارده خرداد برگزار شد و در آن نمایندگان دستگاه های مختلف به ارائه گزارشی از عملکرد خود در این راستا پرداختند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین مقدم مسؤول ستاد خارجی مراسم بزرگداشت امام راحل با بیان اینکه در مراسم امسال 410 نفر مهمان ویژه خارجی خواهیم داشت گفت:‌این تعداد غیر از مهمانان مردمی هستند که از مرزهای ایران برای مراسم وارد کشورمان می شوند.

وی افزود: این مهمانان از 59 کشور هستند که از روز پنج شنبه به تدریج وارد کشورمان خواهند شد و در روز جمعه در نماز جمعه تهران شرکت می‌کنند و در ادامه دیدارهایی در جماران‌ و مرقد امام(ره) خواهند داشت ضمن اینکه برگزاری همایش های مختلف با حضور این میهمانان تدارک دیده شده است.

مقدم خاطر نشان کرد: دیدار این میهمانان با ریاست محترم جمهور و شرکت در مراسم چهارده خرداد از دیگر برنامه های تدارک دیده شده است ضمن اینکه در 15 خرداد برای این افراد برنامه های فرهنگی در شهر مشهد در نظر گرفته شدده است.

باقرساد مسؤول کمیته اجرایی مراسم نیز به ارائه گزارشی از وضعیت اوژانس ، عملکرد سازمان انتقال خون و وضعیت سرویس های بهداشتی ، انتقال میهمانان پرداخت و اظهار کرد: از ساعت 5 صبح روز 14 خرداد 4 هزار ماشین از 70 نقطه پایتخت زائرین را جابجا خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خوانساری نیز به ارائه گزارشی در مورد پخش اقلام تبلیغاتی و محصولات فرهنگی در مراسم پرداخت.

در ادامه لطفی نیز به ارائه گزارشی در مورد عملکرد استان ها و شهرستان ها پرداخت و اظهار کرد: فعالیت های ستاد استان ها از اسفندماه آغاز شده و به طور کلی 987 ستاد در مجموعه استان ها و شهرها و تعدادی از روستاها در سطح کشور داشته ایم که مجموعا 1740 جلسه برگزار کردند و ماحصل این کار 2115 مراسم در روز 14 خرداد در سطح کشور خواهد بود.

سردار موحدی نیز در این مراسم گفت:‌ درروز 14 خرداد در عرشه ناو جماران و یا ناو لاوان برنامه خواهیم داشت.

وی همچنین درباره برنامه های درنظر گرفته شده برای اقلیت های دینی اظهار کرد: بازدید اقلیت های مذهبی از خمین و همچنین ادای احترام اقلیت ها به بنیادگذار جمهوری اسلامی از جمله برنامه های تدارک دیده خواهد بود. همچنین زرتشیان در روز 13 خرداد در آتشکده مرکزی واقع در خیابان جمهوری اسلامی و آشوریان در کلیسای مریم مقدس برنامه های خود را برگزار می‌کنند.

مسئولین دیگر کمیته های نیز در این جلسه گزارش خود را از برنامه های تدارک دیده ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N837800