معاون امنیتی وزارت کشور تصریح کرد:

ایجاد لایه‌های امنیتی ازآنسوی مرزها تا عمق کشوربرای مراسم ۱۴خرداد

سیاسی

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین امنیت مراسم ۱۴ خرداد، گفت: از آن سوی مرزها تا عمق کشور، لایه‌های امنیتی برای جلوگیری از هر گونه اقدام ضد امنیتی پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ذوالفقاری در جلسه هماهنگی کمیته‌های برگزاری بزرگداشت مراسم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در حرم مطهر امام راحل برگزار شده است، گفت: بعد از مراسم سال گذشته، جلسه‌ای تشکیل شد و معایب و نواقصی که وجود داشت، در ۱۶ بند احصاء و در دستور کار دستگاه‌ها قرار گرفت.

وی افزود: هفته گذشته گزارشی از مسئولین کمیته‌ها اخذ شد و مشخص شد این ۱۶ بند یا برطرف شده و یا در حال برطرف شدن است.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و مسئولان، کارگروه‌های تشکیل‌ شده برای تامین نظم و امنیت بیست و ششمین مراسم ارتحال امام در آمادگی کامل هستند، گفت: از آن سوی مرزها تا عمق کشور و تا خود مراسم، لایه‌های امنیتی پیش‌بینی شده تا از هر گونه اقدامات ضد امنیتی در مراسم جلوگیری شود.

ذوالفقاری همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده برای امنیت زائران‌، گفت: در حوزه‌های امنیتی و ترافیکی تمهیدات لازم از مبدا تا مقصد به شورای تامین استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده و پیش‌بینی‌های جدید در این راستا صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به تقارن مراسم ارتحال امام (ره) با نیمه شعبان، تصریح کرد: با توجه به ایجاد ترافیک در مسیر حرم به قم و محورهای مواصلاتی، پیش‌بینی های لازم انجام شده و کمیته‌های ترافیکی یک روز قبل از مراسم در محل‌های لازم مستقر خواهند شد.