تاکید نظربایف بر حل بحران اوکراین

رئیس‌جمهوری قزاقستان در مصاحبه‌ای با اعلام اینکه هم‌اکنون زمان دستیابی به سازش و توقف تنش‌ها میان روسیه و اوکراین است، گفت: تحریم‌ها علیه روسیه ناشی از بحران اوکراین سیاست ضداقتصاد و ضربه زننده به تمام فعالان در بازار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "نورسلطان نظربایف"، رئیس‌جمهوری قزاقستان در مصاحبه با روسیا 24 گفت: من هم‌اکنون می‌بینم که طرف‌های روسی و اوکراینی به مرحله‌ای رسیدند که باید راه‌حلی برای پایان دادن به این تنش‌ها بیابند و این راه‌حل هرچه سریعتر باید به دست بیاید. من هر کاری را برای یافتن راه‌حل بحران انجام می‌دهم. به دنبال اتلاف وقت یا تلاش نیستم. در این زمان به مذاکره پرداختم. در حال حاضر، رهبران کشورها همواره می‌توانند به یک نقطه مشترک بر سند و سازش پیدا کنند.

وی همچنین درباره تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه ناشی از بحران اوکراین گفت: این تحریم‌ها بر اقتصاد قزاقستان اثر می‌گذارد. این تاثیر دو جنبه دارد، اثر منفی دارد و هم شانس صادرات کالاها به روسیه را توسط قزاقستان افزایش می‌دهد. این تحریم‌ها بر همه تاثیر می‌گذارد. نباید فکر کرد که این تحریم‌ها تنها بر روسیه اثر می‌گذارد. تجار به شدت از این تحریم‌ها علیه روسیه ضرری کنند. روسیه بازار بزرگی است.

انتهای پیام

کد N837587