«تمام سلام»:

ادامه خلأ ریاست جمهوری موجودیت لبنان را تهدید می کند

سیاسی

نخست وزیر لبنان در گفتگویی نسبت به ادامه بحران خلأ ریاست جمهوری در این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، «تمام سلام» اظهار داشت: ادامه خلأ ریاست جمهوری در لبنان موجودیت ما را تهدید می کند و به همزیستی مسالمت آمیز و مشارکت [مردمی] آسیب می رساند.

وی در یک گفتگوی تلویزیونی با بیان این مطلب افزود: یک سال از خلأ ریاست جمهوری در لبنان می گذرد، خطرات بسیاری بر اثر چالش های موجود در کشورهای همسایه پیرامون ما وجود دارد که به ما اجازه نمی دهد وارد اختلافات و کشمکش های بی فایده سیاسی شویم.

سلام خاطرنشان کرد: هیچ چیز نمی تواند جایگزین رئیس جمهوری شود که توسط پارلمان انتخاب شده است، اگر قانون اساسی اختیارات رئیس جمهور را به طور نیابی به شورای وزیران می دهد این یک راهکار موقت است که هدف آن جلوگیری از خلأ قدرت است، ما بارها اعلام کرده ایم که با ادامه این روند نمی توان همزیستی داشت و این موضوع نباید منجر به تعطیل شدن منافع حیاتی لبنانی ها شود و روند تشکیل دولت را با کندی مواجه کند.

نخست وزیر لبنان اظهار داشت: دولت لبنان با وجود تمامی چالش ها در تحقق منافع ملی ائتلافی که مهمترین آنها برقراری امنیت و ثبات در لبنان و مبارزه با تروریسم و تجهیز ارتش و نیروهای امنیتی است موفق بوده است.