پس از پایان مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5

بعیدی‌نژاد: بحث‌های مفیدی انجام شد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان پس از پایان نشست کارشناسی ایران و 1+5 که عصر سه‌شنبه در وین برگزار شد، گفت : بحث‌های مفیدی در این نشست انجام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حمید بعیدی نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه نشست کارشناسی پس از دو ساعت پایان یافت، افزود: گفت‌وگوهای در سطح کارشناسی از ساعت شش بعدازظهر به وقت محلی اتریش ( 20.30دقیقه به وقت محلی ایران) در وین آغاز شد.

ریاست هیات کارشناسی ایران را حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای برعهده داشت.

گفت‌وگوهای هسته‌ای در سطح معاونان به منظور ادامه نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام ) از فردا چهارشنبه در هتل کوبورگ وین از سرگرفته می‌شود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی امروز به وین می روند و گفت‌وگوها بر سر متن نگارش پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک را با هلگا اشمیت، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای 1+5 در مذاکرات هسته ای حضور دارد ، از سر می‌گیرند.

هفته گذشته نیز وین میزبان مذاکرات هسته‌ای بود که به مدت سه روز جلسات مختلف با شرکت تیم های حقوقی ، فنی و هسته‌ای در هتل کوبورگ برگزار شد.

ایران و گروه 1+5 پس از هشت روز مذاکرات فشرده، 13 فروردین در لوزان سوئیس درباره چارچوب اولیه توافق برای حل مسئله هسته‌ای ایران به تفاهم رسیدند.

دو طرف پیشتر 10 تیر را آخرین مهلت برای امضای توافق نهایی تعیین کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N837341