ادعای سفیر فرانسه در مورد به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای

سیاسی

سفیرفرانسه در واشنگتن مدعی شد مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 تا پایان ضرب الاجل پیشنهادی (10 تیرماه) یا حتی بعد از آن به نتیجه نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ژرار آرو در سخنرانی خود در شورای آتلانتیک که سفرای آلمان و انگلیس نیز در آن حضور داشتند، این مطلب را بیان کرد. بر این اساس حضور این سه دیپلمات اروپایی در شورای آتلانتیک درباره چشم انداز مذاکرات هسته ای با ایران بود که در 5 هفته آینده باید به نتیجه برسد.

آرو در سخنرانی خود مدعی شد: حتی اگر بعد از آن تاریخ ( دهم تیرماه) به بهترین معامله هم برسیم، بازهم باید جزئیات فنی ضمیمه آن شود. وی تصریح کرد که اضافه شدن جزییات فنی به توافق نهایی باعث می شود که هر توافق گنگ و مبهم باقی بماند.

پیتر وتینگ سفیر آلمان در آمریکا نیز در این نشست گفت که حتی در صورت امضای توافق نهایی بین ایران و گروه 1+5 متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، پین و آلمان تحریم های اعمال شده علیه تهران تا پایان سال جاری میلادی برداشته نخواهند شد.

گفتنی است ایران و گروه 1+5 در روز سیزدهم فروردین ماه در سوئیس بیانیه ای مشترک صادر کردند که نقشه راه نگارش متن توافق نهایی هسته ای بوده و ضرب الاجل نگارش آن روز دهم تیرماه است.