نیروهای مردمی عراق:

نیاز به مداخله ائتلاف ضدداعش در نبرد الانبار نداریم

سیاسی

سخنگوی نیروهای مردمی عراق امروز سه شنبه اعلام کرد که با ائتلاف بین المللی مبارزه علیه داعش به رهبری آمریکا در نبرد برای آزادسازی استان الانبار که صبح امروز شروع شده است، هماهنگی ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، احمد الاسدی سخنگوی رسمی نیروهای مردمی عراق در کنفرانس مطبوعاتی که در بغداد برگزار شد، گفت: نیروهای مردمی هیچگونه هماهنگی با ائتلاف بین المللی علیه داعش ندارند و تنها با رهبران عملیات مشترک هماهنگ هستند.

سخنگوی نیروهای مردمی عراق افزود: موضع کمیته نیروهای مردمی این است که در نبردهایی که این نیروها شرکت می کنند نیاز به مداخله ائتلاف بین المللی وجود ندارد. وی با اشاره به عملیات آزادسازی الانبار که صبح امروز با مشارک هزاران نفر از نیروهای مردمی شروع شده است، گفت: در عملیات نیازی به بمباران ائتلاف بین المللی نیست و تصمیم گیری در مورد مداخله نیروهای ائتلاف بر عهده حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح است.

الاسدی یادآور شد: شهر الرمادی از سه محور محاصره است و عناصر گروهک داعش در داخل آن محاصره هستند. وی عنوان کرد: هدف نبرد «لبیک یا رسول الله دو» که از دو روز پیش در استان صلاح الدین شروع شده است، تکمیل عملیات آزادی سازی تصفیه خانه بیجی از سیطره داعش، تامین امنیت مناطق جنوب شهر تکریت و محاصره داعش در الانبار است.

الاسدی با اشاره به تهدیدات امنیتی علیه عراق گفت: نیروهای مردمی در تمام مناطق اطراف بغداد مستقر هستند و هیچ خطری از جانب عناصر داعش متوجه بغداد نیست، ما هزاران نیروی ذخیره داریم که در صورت نیاز وارد عمل خواهند شد.

از سوی دیگر نخست وزیر عراق تاکید کرد که نیروهای ارتش عراق در استان الانبار پیش روی کرده اند. دفتر نخست وزیر عراق امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آزادسازی استان الانبار نزدیک است و نیروهایی از ارتش، پلیس و نیروهای مردمی به سمت محاصره کامل داعش در این استان پیش می روند. حیدر العبادی پیروزی های نیروهای ارتش، پلیس و نیروهای مردمی را در نبردی بیجی واقع در شمال تکریت تبریک گفت.