برگزاری نشست امنیتی کارشناسان منطقه اقیانوسیه در ویتنام

کارشناسان امنیتی در نشست سالانه "کارگروه بخش امنیت منطقه اقیانوسیه" در ویتنام گرد هم آمدند تا به بحث درباره تدابیری به منظور پاسخ به تهدیدات امنیتی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشست کارگروه بخش امنیت منطقه اقیانوسیه در سال 2015 (PASSWG 2015) به طور مشترک توسط بخش روابط خارجه وزارت دفاع ویتنام و فرماندهی عملیات‌های ویژه اقیانوسیه آمریکا در شهر دا نانگ در مرکز ویتنام برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در نشست PASSWG 2015 ،نمایندگانی از 10 کشور اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آسه‌آن و همچنین کشورهای کانادا، ژاپن، استرالیا و مغولستان حضور دارند.

دو تانه بینه، فرمانده بخش کماندوی وزارت دفاع ویتنام در مراسم افتتاحیه این نشست گفت: این نشست با موضوع "امنیت برای آسه‌آن با محوریت انسان" برگزار شده و فرصتی را برای کارشناسان فراهم می‌آورد تا تجارب خود را به اشتراک گذاشته و به بررسی اقداماتی برای پاسخگویی به تهدیدات مشترک به هدف دستیابی به صلح، توسعه و موفقیت منطقه و جهان بپردازند.

همچنین علاوه بر این موضوع اصلی، در این نشست چند زیر عنوان نیز مورد بحث قرار خواهند گرفت که شامل کمک‌های انسان‌دوستانه و امدادرسانی در بلایا، امنیت دریایی، مبارزه با تروریسم و همچنین تجربه مبارزه با تروریسم کشورهای فیلیپین، مالزی و تایلند می‌شوند.

قرار است نشست PASSWG 2015 تا روز جمعه هفته جاری ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N836959