۰
دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سوییس

قشقاوی ازسرگیری مجدد پرواز مستقیم بین تهران - ژنو را خواستار شد

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی و مجلس کانتون‌های سوییس با حسن قشقاوی، معاون وزیر خارجه ایران، گسترش روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌یی و همکاری‌های پارلمانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه با اشاره به سابقه 140 ساله روابط ایران و سوییس، بر ضرورت استمرار رایزنی‌ها و افزایش همکاری‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه به لزوم ارائه تسهیلات هر چه بیش‌تر روادیدی برای اتباع دو کشور به منظور گسترش توریسم و همکاری‌های اقتصادی و دانشگاهی اشاره کرده، ازسرگیری مجدد پرواز مستقیم بین تهران - ژنو را خواستار شد.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی سوییس نیز با استقبال از ایده‌های مطرح شده، گفت: رایزنی مستقیم دو کشور در مسائل دوجانبه، منطقه‌یی و جهانی و همکاری‌های پارلمانی در اجلاس‌های مختلف بین‌المللی، باعث نزدیک‌تر شدن روابط بین ملت‌ها و آشنایی با دیدگاه‌ها و فرهنگ‌های یکدیگر می‌شود.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کانتون‌ها نیز که در این دیدار حضور داشت سوالاتی پیرامون رابطه مجلس و دولت و هم‌چنین مواضع مجلس شورای اسلامی پیرامون مذاکرات هسته‌ای و ساختار تقنینی کشور مطرح کرد که معاون وزیر خارجه پاسخ‌های مناسب را ارائه کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.