امیر پوردستان مطرح کرد؛

آمادگی نیروی زمینی ارتش برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری‌اسلامی‌ایران در حال دستیابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است چرا که دنیای امروز چهره تازه‌ای از تهدیدات را به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از پایان رزمایش بیت المقدس ۲۷ گفت: رزمایش نیروی زمینی ارتش با موفقیت برگزار و اهداف ما در این رزمایش محقق شد.

 وی ادامه داد: این رزمایش از ۳۱ اردیبهشت ماه در سه منطقه جغرافیایی کشور آغاز شد و نتیجه بسیار موفقیت‌آمیزی را به همراه داشت.

پوردستان گفت: یگان‌های زرهی، توپخانه، هوانیروز، تیپ ویژه، تکاوری و گروه پهپادی نیروی زمینی ارتش با آمادگی بسیار بالا در این رزمایش نقش‌آفرینی کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: رزمایش بیت المقدس ۲۷ با توجه به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) مبنی بر ایجاد فضای جنگ‌های نیابتی و مشارکتی و آمادگی رزمی و هوشیاری نیروهای مسلح برگزار شد.

وی اظهار کرد: در مرحله نخست این رزمایش که در کرمانشاه برگزار شد، نیروهای پیاده، زرهی، توپخانه، یگان‌های واکنش سریع، تکاور و هوانیروز نقش‌آفرینی کردند.
پوردستان افزود: مرحله دوم رزمایش نیز از دوم خرداد ماه با شلیک موفق موشک‌های «ام ۶» و «ام ۱۰» و فجر نیروی زمینی ارتش در منطقه آران و بیدگل مرنجاب کاشان آغاز شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در مرحله نهایی رزمایش بیت المقدس ۲۷، یگان‌های پیاده، زرهی، هوانیروز، تیپ ویژه و تکاور به همراه بخشی از جنگنده‌های نیروی هوایی نقش‌آفرینی کردند. بر اساس فرض عملیاتی، در این مرحله از رزمایش، دشمن به صورت هوایی حمله کرد و نیروهای ارتش در کمترین زمان ممکن با استفاده از تمام توان خود بر دشمن فائق شدند.

وی تصریح کرد: انجام عملیات‌های تکاوری، پهپادی و تک‌شبانه از دیگر بخش‌های رزمایش بیت‌المقدس ۲۷ بود که در مراحل مختلف به اجرا در آمدند. سلاح‌های جدید نیروی زمینی ارتش همچون تک تیرانداز شاهر، تیربار اخگر، تانک بهینه‌سازی شده و لانچر ضد بالگرد نیز در این مرحله مورد استفاده قرار گرفتند.

پوردستان افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال دستیابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است، چرا که دنیای امروز چهره تازه‌ای از تهدیدات را به نمایش گذاشته است. در سال‌های گذشته بیشترین میزان تهدیدات، مربوط به جنگ‌های ناهمتراز بود و ارتش ایران نیز تکنیک‌ها و تاکتیک‌های لازم را برای مقابله با این فضا ترسیم کرد.