دیدار معاون حزب جمهوری خواه ترکیه با ابوترابی‌فرد

دوردو اوزبولات معاون حزب جمهوری خواه ترکیه ظهر امروز با ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدایی این دیدار با اشاره به پیوندها و علایق تاریخی میان مردم مسلمان ایرانی و ترکیه گفت: همکاری ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام می‌تواند نقش موثری در حل مشکلات کنونی مسلمانان داشته باشد.

وی در همین زمینه بر اهمیت تقویت و گسترش ارتباطات پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.

ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با گروه‌های تروریستی و تکفیری گفت: مقابله با جریانات تروریستی به عنوان بازوان صهیونیسم و قدرت های استکباری در منطقه وظیفه قطعی عملی و دینی همه مسلمانان و نخبگان جهان اسلام است.

وی در ادامه با تاکید در حمایت کشورمان از دولت های سوریه و عراق در مقابله با هجوم گروه‌های تروریستی گفت:‌ حامیان گروه‌های تروریستی قطعا از جریانات و گروه های تکفیری و تروریستی آسیب خواهند دید و از آن‌ها ضربه خواهند خورد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین نقش روشنگرانه نخبگان و رهبران جوامع مسلمان را نسبت به ایجاد آگاهی و شناخت از ماهیت ضد اسلامی گروه‌های تروریستی بسیار با اهمیت بر شمرد.

اوزبولات معاون حزب جمهوری ‌خواه ترکیه نیز در این دیدار روابط ایران و ترکیه را مناسباتی تاریخی و بسیار محکم خواند و گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین قدرت جهان اسلام نقش مهمی در مقابله با گروه‌های تروریستی و ایجاد امنیت و آرامش در منطقه دارد.

وی با اشاره به تحریم‌ها و فشارهای قدرت‌های جهانی علیه کشورمان درطول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌ها ناعادلانه دشمنان و قدرت‌های جهانی توانسته است در عرصه‌های گوناگون به موفقیت‌های شایانی دست یابد و امروز مهمترین قدرت در جهان اسلام می باشد.

وی با تشریح سیاست‌ها و دیدگاه‌های حزبش در قبال تحولات منطقه بویژه گروه‌های تروریستی گفت:‌ آنچه که امروز گروه‌های تروریستی مانند داعش انجام می‌دهند مانند قتل عام مردم بی‌گناه،‌ ضد دینی و اسلامی است.

وی تصریح کرد: کشورهایی که امروز از گروه‌های تروریستی مانند داعش حمایت می‌کنند،‌ روزی از این گروه‌ها ضربه خواهند خورد.

انتهای پیام

کد N836826

خواندنی از سراسر وب