نامه سرگشاده بسیج دانشجویی خطاب به دادستان کل کشور

سازمان بسیج دانشجویی در نامه ای به دادستان کل کشور به برنامه روز گذشته دانشگاه تهران اعتراض کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه ای سرگشاده خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دادستان کل کشور شدیداً از سیاست های مسئولین این دانشگاه انتقاد کرد.

متن این نامه به شرح ذیل می باشد:


بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی

دادستان محترم کل کشور

سلام علیکم

روز دوشنبه چهارم خرداد ماه، انجمن به اصطلاح اسلامی دانشگاه تهران که سوابق روشن فتنه‌گری و آشوب‌طلبی در فتنه 88 را درکارنامه دارد، برنامه‌ای را به مناسبت سالگرد دوم خرداد با حضور عناصر فتنه‌گری همچون عباس عبدی، سعید حجاریان و عیسی سحرخیز برگزار کرد. آنچه مایه تعجب شد این بود که تصاویر بزرگی از سران فتنه و محمدخاتمی که با دستور شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه ممنوع‌التصویر شده‌اند، بر روی سن برنامه نصب شده بود. اقدامی که از طرف حراست و مسئولین فرهنگی دانشگاه با هیچ واکنشی مواجه نشد.

لازم بذکر است بسیج دانشجویی دانشگاه تهران پیش از این برنامه متعدد و کرارا در خصوص اصرار انجمن اسلامی بر اقدامات ساختارشکنانه، تحریک‌آمیز و خلاف قانون در فضای دانشگاه به وزارت علوم و سرپرست دانشگاه تهران تذکر داده بود؛ اما متاسفانه به علت آن که گردانندگان معاونت فرهنگی وزارت علوم خود از فتنه‌گران و اصحاب فتنه هستند و همچنین با توجه به همسو بودن سرپرست و حراست دانشگاه تهران به صورت کاملا آشکار با جریان فتنه؛ هیچ یک از این تذکرها موثر واقع نشد و برای پیشگیری قبل و پیگیری پس از آن‌ها عملا اتفاقی نیفتاد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که در درخواست مجوز ابتدایی انجمن اسلامی برای برنامه مذکور، خاتمی و آغاجری به عنوان میهمانان برنامه معرفی شده بودند که با ایستادگی تشکل های انقلابی دانشگاه ملغی اعلام شد.

دادستان محترم کل کشور!

صراحتا خدمتتان اعلام می‌کنیم که پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن با مسئولان دانشگاه تهران در جلسات مختلف، به این نتیجه رسیده‌ایم که آنها نه تنها عزمی برای برخورد با اقدامات ساختارشکنانه و تحریک‌آمیز ندارد، بلکه عملا به جاده‌صاف‌کنی برای آنها مشغولند. طی یک ترم گذشته به مدد تدبیر مسئولان دانشگاه و وزارت علوم حامی فتنه و درپرتو تابش آفتاب اعتدال بر فضای دانشگاه، بازهم تابلوهای پوسیده‌ای مثل سوسیالیسم در دانشگاه بالا رفت و بازهم مثل دهه شصت و دهه هشتاد خواسته‌های زیاده‌خواهانه‌شان علیه احکام قضایی و جزایی اسلام را تکرار کردند. در سایه غفلت و یا تغافل عامدانه مدیریت دانشگاه نشریات مارکسیستی مجوز گرفتند و نمایشگاه‌های فمنیستی با همکاری نهادهای غیرقانونی برگزار شد. به مدد مدیریت فتنه‌دوستانه جناب نیلی، پای عناصر فتنه‌گری مثل همسر مصطفی تاج‌زاده، عسیی سحرخیز، حجاریان به دانشگاه باز شده و قدم به قدم جلو می‌آیند.

اگر تخلفی در جایی رخ داد از مسئولین آن انتظار برخورد می‌رود، اما وای به روزی که بگندد نمک! وقتی از مسئولین دانشگاه علت عدم برخورد با نصب و ترویج تصاویر سران فتنه را جویا می‌شویم «عدم ابلاغ رسمی مراجع بالادستی» را بهانه قرار می‌دهند. فلذا بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از قوه قضاییه و حضرتعالی درخواست می‌کند موضع رسمی خود را در اینباره اعلام نمایید. همچنین ضمن درخواست از قوه‌قضاییه برای اجرای مُر قانون در خصوص اقدامات این‌چنینی، درخواست می‌کنیم با مسئولین مسامحه‌گر دانشگاه نیز که عزمی برای برخورد با اقدامات خلاف قانون ندارند برخورد شود.

در پایان لازم بذکر است بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اعلام می‌کند نخواهد گذاشت تا بار دیگر جریان فتنه خود را در سطح دانشگاه و به مدد مسئولان فتنه گر آن بازتولید کند . بدیهی است درصورت عدم برخورد با مسببین ماجرا توسط بالاترین رکن قضایی کشور یعنی قوه قضاییه ،بسیج دانشجویی من بعد نه با دانشگاه و نه با سایر برهم زنندگان نظم دانشگاه کمترین مماشاتی را نخواهد داشت و ضمن وارد شدن مستقیم به موضوعات اینچنینی، اجازه بر هم زدن نظم عمومی را به هیچ کس نخواهد داد.

2929

کد N836730