آیت‌الله علوی‌گرگانی:

پوشیدن لباس روحانیت کار مشکلی نیست

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی،‌ تقوا را عاری بودن انسان از همه گناهان تعریف کرد و گفت: تقوا مقدمه تحصیل علم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه ولی عصر (عج) شهرستان اسفراین، گفت: تحصیل علم یکی از بالاترین عبادت‌هاست.

وی با بیان این‌که «پوشیدن لباس روحانیت کار مشکلی نیست» گفت: این امر نیازمند عمل کردن به شرایط پوشیدن این لباس است و باید به قوانین آن ملتزم بود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این‌که «خیلی از طلبه‌ها نتوانستند به این شرایط عمل کنند» افزود: عمل نکردن به قوانین پوشیدن این لباس نوعی قدر ندانستن است که این از آفات زندگی طلبگی است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، تقوا را یکی از شرایط تحصیل علم دانست و تصریح کرد: اول باید به دنبال تقوا رفت و بعد تحصیل علم چراکه باید ظرف غذا تمیز باشد تا بتوان در آن غذا خورد.

وی اظهار کرد: پایه اول داشتن علم معرفت به خدا است و پایه آخر آن هم واگذاری علم به خدا است و دانستن و عمل کردن به این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تأکید بر این‌که «انسانی که معرفت خدا داشته باشد خود را نمی‌بیند» افزود: هر کس خدا را بشناسد حلم و بردباری او نسبت به مشکلات بسیار می‌شود.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان با بیان این‌که «روحانی باید رفتار پیامبرگونه داشته باشد» خاطرنشان کرد: روحانیون باید هادی مردم باشند و با صبر و شکیبایی مردم را به راه دین هدایت کنند.

انتهای پیام

کد N836640