تاکید چین بر تداوم همکاری نظامی با آمریکا به رغم اختلافات

سخنگوی وزارت دفاع چین اعلام کرد، این کشور امیدوار است توسعه روابط نظامی با آمریکا حتی با وجود افزایش اختلافات بین دو کشور تداوم یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یانگ یوجون، وزارت دفاع چین همچنین پیشرفت اعتماد دو جانبه حل اختلافات براساس پایه‌های مشترک و جلوگیری از ایجاد بحران را خواستار شد.

یوجون در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد، پکن همواره روی همکاری مثبت با آمریکا در منطقه آسیا - اقیانوسیه در جهت ایجاد و حفظ صلح امنیت و ثبات حساب می‌کند.

وی ادامه داد: ما امیدواریم طرف آمریکایی با طرف چینی برای احترام متقابل به منافع و نگرانی‌های اصلی دو طرف همکاری کند و پیشرفت‌های موجود در زمینه نظامی را افزایش دهد.

سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین در اظهارنظری درباره پرواز هواپیمایی شناسایی آمریکایی در دریای چین جنوبی عنوان کرد، نیروهای مسلح چین در این مساله کاملا حرفه‌ای و براساس قانون عمل کردند.

پنجشنبه گذشته، پرواز هواپیمایی شناسایی آمریکایی در دریای چین جنوبی واکنش نیروهای چینی مبنی بر اعلام هشدار را در پی داشت.

یوجون در ادامه با اشاره به مانور رسانه‌ای بر مساله پرواز هواپیمایی آمریکایی و هشدار نیروهای چینی ادعا کرد، این مساله به ذهن متبادر می‌کند که برخی در پی افزایش تنش‌ها در دریای چین جنوبی هستند.

این در حالی است که دولت چین امروز (سه‌شنبه) با حمایت از ساخت‌وساز در دریای چین جنوبی اعلام کرد، این کشور قصد دارد قدرت نظامی خود را در مرزهای دریایی و مهم‌تر از آن در مرزهای هوایی تقویت کند.

کابینه دولت چین طی بیانیه‌ای در این باره گفت، نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق از این پس تمرکز بیشتری بر حفاظت از آب‌های آزاد خواهد شد. همزمان نیروهای هوایی ارتش نیز تمرکز خود را از دفاع هوایی منطقه‌ای به دفاعی و هم تهاجمی تغییر می‌دهد.

انتهای پیام

کد N836428