محمدعلی انصاری در نشست خبری مطرح کرد:

حمایت ازتیم مذاکره کننده پیام مراسم سالگرد امام/تاریخ افتتاح حرم

سیاسی

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام گفت: پیام ما در ۱۴ خرداد این است که یک دل و یک زبان حامی کسانی هستیم که در میدان مبارزه دیپلماسی با تمام ابرقدرت ها دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در نشستی خبری که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه مراسم بزرگداشت امام با دو هدف بزرگ برگزار می شود گفت: ما در این مراسم می خواهیم بگوییم که ولایت فقیه محور وحدت است و دوم اینکه از این وحدت باید در عرصه های مختلفی که به آن نیازمند هستیم بهره برداری کنیم.

انصاری گفت: پیام ما در ۱۴ خرداد این است که یک دل و یک زبان حامی کسانی هستیم که در میدان مبارزه دیپلماسی با تمام ابرقدرت ها دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: اگر شیعه و مسلمانی امروز در ذهن و فکرش این جاری باشد که سربازان دیپلماسی ما جز جنگ با کفر، کار دیگری دارند سخت در اشتباه هستند لذا ما باید از آنان پشتیبانی کنیم.

انصاری با اشاره به جزئیات مراسم بیست و ششمین سالگرد امام راحل گفت: مراسم بزرگداشت امام از شب ۱۴ خرداد با سخنرانی رئیس جمهور حجت الاسلام حسن روحانی در شبستان صحن شهدای حرم بعد از نماز مغرب و عشا آغاز می شود.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال  امام ادامه داد: برنامه اصلی که روز میثاق با امام و بیعت با ولایت و رهبری نامگذاری شده است از ساعت ۹ صبح ۱۴ خرداد در حرم امام و در صحن اصلی برگزار می شود.

وی همچنین با اعلام این خبر که در روز ۱۴ خرداد حرم مطهر امام خمینی (ره) افتتاح خواهد شد گفت: از ساعت ۶ صبح حرم امام خمینی (ره) با قدم ها و گام های مردم که از سراسر کشور به تهران می آیند افتتاح می شود.

انصاری ادامه داد: همچنین سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی خلف شایسته امام خمینی را در مراسم ۱۴ خرداد خواهیم داشت که قبل از سخنرانی ایشان سید حسن خمینی سخنرانی خواهد کرد.

وی با اشاره به مهمانان خارجی شرکت کننده در بیست و ششمین سالگرد مراسم امام خمینی (ره) گفت: ۴۰۰ نفر مهمان ویژه از کشورهای اسلامی و همسایه به صورت کاروان مردمی خواهیم داشت و علاوه بر آن نیز تاکنون ۸۰۰ هزار نفر از مردم استان ها و شهرستان های سراسر کشور برای شرکت در مراسم امام ثبت نام کرده اند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام با بیان اینکه وزارت کشور مسئولیت تامین، پشتیبانی و امنیت مراسم را برعهده دارد، گفت: از طرف حجت الاسلام روحانی آقای رحمانی فضلی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد بزرگداشت حضرت امام منصوب شد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نیز در مراسم بزرگداشت امام حضور فعال و گسترده دارد گفت: شهرداری تهران نیز با امکانات مختلف رفاهی و نظافتی در خدمت مردم خواهد بود.

ادامه دارد... .