گفت‌وگوی پوتین و کامرون درباره‌ ایران

انگليس,روسيه

رئیس‌جمهور روسیه و نخست وزیر انگلیس در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر در مذاکرات هسته‌ای با ایران رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در تماسی تلفنی با دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس انتخاب مجدد وی به عنوان نخست وزیر را تبریک گفت.

پوتین و کامرون در این گفت‌وگوی تلفنی درباره‌ مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت‌وگو و تاکید کردند که روسیه و انگلیس در خصوص مساله‌ هسته‌ای ایران همکاری موفقیت‌آمیزی با یکدیگر داشته و امیدوارند که در سال‌های آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش نخست وزیر انگلیس همچنین گفته است ما می‌توانیم مسائل دیگری را پیدا کنیم که مسکو و لندن بتوانند با یکدیگر برای منافع مشترکشان همکاری کنند.

دو طرف همچنین درباره‌ جنگ داخلی سوریه و لزوم دستیابی به یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به این جنگ رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان با هدف دستیابی به یک راه حل جامع در خصوص موضوع هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان وارد این مذاکرات شده‌اند.

غرب به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی ایران رابه تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کند این در حالی است که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند فعالیت‌های هسته‌ای ایران ماهیت کاملا صلح‌آمیز دارند.

دور جدید این مذاکرات قرار است در سطح کارشناسان روز سه شنبه در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شود.

انتهای پیام

کد N836251