کامرون: اتحادیه اروپا باید تغییر کند

نخست وزیر انگلیس پیش از تاکید بر انجام اصلاحات در اتحادیه اروپا به رئیس کمیسیون اروپا گفت که انگلیس نیازمند توافقی جدید با اروپاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا درباره تغییر در اتحادیه اروپا و مذاکرات درباره روابط انگلستان با بروکسل سخن گفت.

سخنگوی دولت لندن گفت: کامرون به مردم انگلستان تاکید کرده که از این وضعیت موجود راضی نباشند و باور کنند که اتحادیه اروپا نیازمند تغییر است تا به این وسیله به نگرانی‌های ما بپردازد.

یونکر نیز تاکید کرد که خواستار یافتن توافقی عادلانه برای انگلیس و کمک به این کشور است و برای یافتن این توافق نیاز است که مذاکرات بیشتری انجام شود.

نخست وزیر انگلیس پیش از انتخابات پارلمانی این کشور در ماه جاری میلادی قول داده بود که درباره نقش کشورش در اروپا مذاکره می‌کند و برای ابقای انگلستان در اتحادیه اروپا یا خروج از آن در پایان 2017 رفراندوم برگزار می‌کند.

نخست وزیر انگلیس همچنین قرار است چند روز دیگر سفر خود به پنج کشور اروپایی را آغاز کرده و با مقام‌های اتحادیه اروپا درباره برنامه‌های اصلاحی‌اش گفت‌وگو کند.

کامرون نخست به دانمارک می‌رود و با هله تورنینگ اشمیدت، نخست وزیر این کشور روز پنجشنبه دیدار می‌کند. سپس به هلند می‌رود تا با مارک روت، همتای خود در این کشور گفت‌وگو داشته باشد. سپس به فرانسه می‌رود تا در پاریس با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور دیداری داشته باشد.

روز جمعه کامرون با اوا کوپاچ، نخست وزیر لهستان در ورشو دیدار خواهد کرد و سپس به آلمان می‌رود تا در برلین با آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور دیدار کند.

نخست وزیر انگلیس امیدوار است که با تمام رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا پیش از نشست شورای اروپا در پایان ژوئن 2015 دیدار کند.

انتهای پیام

کد N836163