نماینده ولی فقیه در سپاه:

اگر مسئولی می‌گوید وظیفه نیروی انتظامی اسلام‌گرایی نیست،‌این حرف اشتباه است

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: اگر مسئولی می‌گوید وظیفه نیروی انتظامی ترویج اسلام و اسلام‌گرایی نیست، این حرف اشتباه است، زیرا مگر ما می‌توانیم موضوع امر به معروف و نهی از منکر را از نهادها جدا کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الإسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در مراسم افتتاحیه سی‌امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نیروهای مسلح ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت پنج پایه و ارکان اسلام است که امام باقر (ع) می‌فرماید ولایت نسبت به دیگر احکام برتری دارد.

وی ادامه داد: رهبران الهی دارای سه رسالت و مأموریت اساسی هستند که اولین رکن رسالت رهبران الهی ابلاغ پیام الهی به جامعه است. در واقع اسلام نسخه‌ای (قرآن) معرفی کرده که نقشه راه محسوب می‌شود و همه رهبران مأموریت ابلاغ این نسخه به جامعه را داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دومین رکن رسالت رهبران الهی را عملیاتی سازی این نسخه دانست و افزود: بدون ساختار، سازمان و نظامات زمینه اجرایی نسخه فراهم نمی‌شود. روح حاکم بر نسخه الهی و آیات قرآنی روح حکومتی است نه فردی. در واقع بخش عمده‌ای از این نسخه باید توسط نظام سیاسی به اجرا درآید نه نظام فردی. لذا رکن دوم رسالت رهبران الهی ساختارسازی و سازمان سازی است.

سعیدی تصریح کرد: اقامه نماز سیستمی است و دارای الزاماتی است. یکی از الزامات اقامه نماز قدرت حکومتی و سیاسی است مگر می‌شود نماز جمعه را در حکومت شاه برگزار کرد. در واقع زدودن عوامل فساد بدون قدرت امکان پذیر نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سومین رسالت رهبران الهی را صیانت و پاسداری از نسخه دانست و گفت: وقتی حکومتی برقرار شد رهبران وظیفه دارند با تمام قوا از این حکومت دینی پاسداری کنند. در عصر ما نیز رهبران الهی و ولی فقیه دارای سه وظیفه هستند که اولین آن ابلاغ این پیام و زمینه تحقق آن است.

وی خاطرنشان کرد: حال اگر مسئولی می‌گوید که نیروی انتظامی وظیفه‌اش ترویج اسلام یا اسلام‌گرایی نیست و فقط مسئول امنیت است، این حرف اشتباه است. طبق اصل هشتم قانون اساسی که بحث نهاد امر به معروف و نهی از منکر را بیان می‌کند به این موضوع اشاره کرده است که اجزای نظام جمهوری اسلامی مانند نیروی انتظامی، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران، ارتش و... از نهادهای امر به معروف و نهی از منکر هستند و مگر ما می‌توانیم آنها را از این مقوله جدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اشتراکات رهبران الهی در این مسائل محرز است. در واقع رهبران الهی در 5 اصل با یکدیگر مشترک هستند که اصل اول اصل حجیت و اعتبار است. بدین معنی که همان اندازه که حکم امام صادق (ع) معتبر است حکم میرزای شیرازی نیز دارای اعتبار است.

وی اصل دوم را اصل تبعیت دانست و گفت: فصل‌الخطاب بودن برای شهروند، نماینده مجلس، رئیس مجلس و رئیس جمهور فرقی ندارد و همه باید در برابر ولی فقیه تبعیت داشته باشند. بدین معنی که همه این افراد در تبعیت از ولی فقیه یکسان هستند و مسئولین عالیرتبه نظام وظیفه‌شان در این راستا سنگین‌تر است.

سعیدی در رابطه با سومین اصل،‌ که نصب است، گفت: موضوع نصب یک موضوع زیربنایی است. همچنین رسالت رهبران الهی هم مشترک است. لذا وظیفه ابلاغ نسخه، عملیاتی سازی و پاسداری از حاکمیت دینی و شریعت جزء منشور و نوامیس نظام دینی و حکومتی محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: اگر کعبه، حج باشد اما ولایت نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟ مانند اکنون که کعبه هست اما کسانی بر ‌آن تسلط دارند که بویی از اسلام و ولایت الهی نبرده‌اند.

وی با بیان این‌که قرآن ثقل اکبر و عترت ثقل اصغر است، تصریح کرد: امروز در این سرزمین مقدس زمینه تحقق این سه وظیفه فراهم شده است و در طول 36 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد امام راحل و رهبر معظم انقلاب تمام تلاششان را برای انجام این سه مأموریت انجام داده‌اند.

سعیدی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای مجلس خبرگان،‌ گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که ولی فقیه کلیددار نظام است که به تعبیر بنده یعنی هم ابلاغ رسالت و هم عملیاتی سازی در فرآیند زمان است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در جامعه ما قرآن متروک بود و امروز شاهد نهضت قرآنی در جامعه هستیم. زمانی که مقام معظم رهبری دو ساعت از وقت خود را با اصحاب قرآن می‌گذارند بدین معنی است که این فرهنگ در جامعه ترویج پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ای کاش مسئولینی که برای خادم شدن در حرم امام رضا (ع) سر و دست می‌شکاندند خادم قرآن و مسجد بودن را ترویج می‌دادند. حجت الإسلام والمسلمین قرائتی در سخنانشان گفته بودند که به حرم امام رضا (ع) رفتند و در آنجا دیدند که مسئولی کفشدار حرم مطهر است لذا به آن مسئول گفتند امام رضا (ع) راضی نیست که تو کفشدار باشی،‌ تو برو به خلق‌الله برس که ثوابش بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: یعنی چه مسئولی هفته‌ای یکبار هواپیما می‌گیرد و می‌رود که خادم امام رضا (ع) شود در واقع باید خادم قرآن و مسجد بودن ترویج شود. البته خادم حرم مطهر امام رضا (ع) بودن خوب است لذا خادم برای امام را (ع) زیاد است.

حجت الإسلام والمسلمین سعیدی در پایان گفت: اگر قرار است قرآن در جامعه جلوه کند باید سطح قاریان بالاتر بیاید تا جوانان آن را به عنوان یک ارزش بدانند.

انتهای پیام

کد N836097