اردوغان خطاب به نیویورک تایمز: جایگاه خود را بدانید!

رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد شدید از سرمقاله نیویورک تایمز و متهم کردن آن به دخالت در امور داخلی کشورش، گفت که این روزنامه آمریکایی باید جایگاه خود را بشناسد.

رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد شدید از سرمقاله نیویورک تایمز و متهم کردن آن به دخالت در امور داخلی کشورش، گفت که این روزنامه آمریکایی باید جایگاه خود را بشناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با افزایش جنجال‌ها بر سر حقوق رسانه‌ای در کشورش پیش از انتخابات پارلمانی هفتم ژوئن، از سرمقاله "بی‌ادبانه" هفته گذشته نیویورک تایمز انتقاد کرد و گفت که این روزنامه "در حال دستور دادن به ایالات متحده است."

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: شما به عنوان یک روزنامه باید جایگاه خود را بشناسید. شما با نوشتن چنین چیزهایی در امور ترکیه مداخله می‌کنید. شما با انتشار این سرمقاله از محدودیت‌های آزادی تخطی کرده‌اید.

نیویورک تایمز جمعه گذشته مقاله‌ای با عنوان "ابرهای تیره بر فراز ترکیه" منتشر کرد و با انتقاد شدید از اردوغان، وی را به سرکوب پیش از انتخابات متهم کرد.

نیویورک تایمز نوشت: ایالات متحده و سایر متحدان ترکیه در ناتو باید اردوغان را وادار کنند که از این مسیر ویران‌گر دور شود. اردوغان در واکنش به این مطلب خبری گفت: شما که هستید؟ آیا شما می‌توانید چنین سخنی را به دولت آمریکا بگویید؟

اشاره سرمقاله نیویورک تایمز به حملات اردوغان به گروه رسانه‌ای دوغان بود که صاحب روزنامه حریت هم هست و مجازات اعدام برای محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر را پوشش داد. اردوغان و دولت ترکیه روزنامه حریت را متهم می‌کنند که بازدن تیتر "حکم اعدام با 52 درصد"، در واقع منظور آنها این بوده است که می‌شود برای اردوغان هم حکم اعدام صادر کرد.

اردوغان هم در انتخابات اوت 2014 با 52 درصد رای پیروز شد و پس از بیش از یک دهه نخست وزیری سرانجام رئیس جمهور شد. محمد مرسی هم با رای مشابهی در سال 2012 به ریاست جمهوری رسید.

انتهای پیام

کد N836033