ده‌ها هزار تن پیکر شهدای انفجار القطیف را تشییع‌ کردند

عربستان

ده‌ها هزار تن در شرق عربستان در تشییع پیکر شهدای انفجار انتحاری در منطقه القدیح مشارکت کردند. در همین حال فعالان عربستانی از اقدام مسوولان این کشور در قطع اینترنت در هنگام برگزاری این تشییع جنازه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ده‌ها هزار عربستانی در مراسم تشییع جنازه شهیدان القدیح در شرق عربستان مشارکت کردند. این افراد در انفجاری انتحاری که در روز جمعه گذشته نمازگزاران را در مسجد امام علی(ع) هدف قرار داد، جان باختند.

در همین حال، فعالان عربستانی از اقدام مسوولان این کشور در قطع اینترنت در شرق کشور همزمان با حضور ده‌ها هزار تن در تشییع جنازه شهدای القدیح خبر دادند.

همزمان عبدالکریم حسبیل، از ائمه مسجد العباس در الربیعه در القطیف مقامات سعودی را مسوول این حمله خواند و عنوان داشت که این جنایت وحشیانه توسط گروهک‌های تکفیری و نتیجه دامن زدن به طائفه‌گرایی از سوی دولت صورت گرفت.

این در حالی است که ملک سلمان، پادشاه عربستان نیز تاکید کرد که انفجار در مسجد شیعیان با ارزش‌های اسلامی و انسانی مغایرت دارد.

او در راس جلسه کابینه در روز دوشنبه اظهار کرد که این انفجار اقدامی تروریستی و مجرمانه بوده و ما همگی از این جنایت وحشیانه شوکه شدیم.

پادشاه سعودی اعلام کرد که عربستان دست از تلاش‌هایش برای مبارزه با تفکرات گمراه کننده و رویارویی با تروریست‌ها و نابودی آنها دست برنمی‌دارد و تمامی کسانی که در این جنایت دست داشتند مجازات خواهند شد.

انتهای پیام

کد N835892