داعش یک معدن را در تدمر به تصرف درآورد/ ادامه پیشروی ارتش سوریه

سیاسی

گروهک تروریستی داعش یکی از بزرگترین معادن فسفات سوریه واقع در هفتاد کیلومتری جنوب شهر تدمر را به تصرف خود درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه عنوان کرد: داعش توانست بار دیگر به سمت جاده تدمر دمشق در ریف حمص به سمت جنوب شرقی پیشروی کرده و یک معدن فسفات و منطقه مجاور منطقه حنیفیس را به تصرف خود درآورد.

 در همین رابطه رامی عبد الرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس پرس گفت که این معدن از بزرگترین معادن فسفات در سوریه به شمار می رود. از سوی دیگر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که هواپیماهای جنگی ارتش سوریه شهر تدمر و اطراف آن را بمباران می کنند و یک منبع امنیتی از بمباران بیش از 160 هدف گروهک داعش در ریف حمص خبر داد

از سوی دیگر جنگنده های دولت سوریه، دست 15 حمله هوایی به پایگاه های داعش در شهر تدمر انجام دادند. مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: این اولین بار است که جنگنده های دولت سوریه با این تعداد از حملات هوایی تدمر را هدف قرار می دهند.

یک منبع امنیتی سوریه به خبرگزاری فرانس پرس گفت که عملیات جنگی علیه گروهک داعش در اطراف شهرک السخنه، الهیل و الارک و اطراف شهر تدمر و تمام راه های منتهی به این شهر همچنان ادامه دارد. وی گفت: جنگنده های سوریه، 160 پایگاه داعش را بمباران کرده اند که در این عملیات شمار زیادی از عناصر تروریستی کشته و زخمی شده و تجهیزات نظامی آنها در تدمر و ریف حمص شرقی از بین رفته است.

این منبع امنیتی سوریه تاکید کرد: عناصر مسلح داعش را در هر جا که باشند دنبال خواهیم کرد و جنگنده ها تحرکات این عناصر را دنبال می کنند وهر گونه تجمع تروریستی بلافاصله بعد از رصد بمباران خواهد شد. در همین راستا تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرد که بمباران هوایی منجر به کشته شدن 50 تروریست شده است.