تاثیرگذاری امام تا روستاهای آمریکای جنوبی از زبان آیت الله هاشمی رفسنجانی

ایرنا نوشت:

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان تفاوت امام با دیگر مراجع و حتی با دیگر رهبران سیاسی جهان، گفت: تأثیری که امام بر جهان گذاشت فراگیر بود و حتی مردم روستایی در مناطق دوردست کشورهای آمریکای جنوبی عکس امام را در کنار عکس های قهرمانان ملی خود زینت دیوارها می کردند.
 آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در دیدار اعضای ستاد برنامه ریزی همایش بین المللی قرآن و امام خمینی(ره)، کار امام در انقلاب اسلامی را مهمترین کار در راه حفظ و نشر مفاهیم قرآنی دانست و گفت: در همه مراحل انقلاب، مخصوصاً در مقطع دفاع به قرآن استناد می کردند و مفسّر عملی قرآن بودند.

وی هدیه ارزشمند امام به امت اسلامی در دنیای معاصر را برخاسته از تعالیم آسمانی قرآن خواند و گفت: اطلاعات عمیق امام نسبت به نگاه قرآن به جامعه، پایه گذار حرکتی شد که ورای محاسبات سیاسی بود، چون تنها به کمک مردم، محکم ترین نظام را به یادگار گذاشت.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نگاه عرفانی امام به قرآن را یکی از ویژگی های منحصر به فرد یک رهبر دینی و سیاسی توصیف کرد و افزود: نوع مسایل اخلاقی که امام در درس ها مطرح می کردند، برخاسته از قرآن بود و این شیوه را تا پایان عمر شریف خویش ادامه داده اند.

وی با یادآوری نکاتی از تفسیر امام در سوره حمد، گفت: نگاه امام به همه آیات قرآن مانند سوره حمد بود که اگر مسؤولیت های سیاسی فرصت می گذاشت، جامعه اسلامی یک تفسیر کامل و جامع از ایشان داشت.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام حاصل زحمات امام را نظام اسلامی دانست و گفت: حکومتی را بنا نهاده اند که به خاطر توجه به احکام اسلامی در قانون گذاری ها و اجرائیات، پس از حکومت پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) در تاریخ اسلام بی نظیر است.

هاشمی رفسنجانی فقه حکومتی امام را مبتنی بر تعالیم قرآنی خواند و گفت: با نگاه تیزبین قرآنی و با تعبیه راه های اسلامی، بن بست های حکومتی را شکستند و راهی گشودند که تا همیشه جاودان است.

وی با تأکید بر اهمیت همه آثار گفتاری و نوشتاری امام، تأسیس دفتر حفظ و نشر از سوی حاج احمدآقا و تداوم کارهای آن از سوی حاج حسن آقا را بسیار ضروری دانست و گفت: حفاظت از کارهای این دفتر هم ضرورت سیاسی و اسلامی است.

در آغاز این دیدار حجج الاسلام حشمتی و خسروی رئیس و دبیر همایش گزارشی از برنامه ها و فعالیت ها ارائه کردند.

2929

کد N835583