کی بود؟ کی بود؟ من نبودم/ نمایندگان یکی یکی فیلمبرداری از مشاجره دیروز مجلس را تکذیب می‌کنند

محمدجواد ظریف,مجلس نهم

فیلمبردار مشاجره لفظی یکی از نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری با محمدجواد ظریف هنوز مشخص نیست و نمایندگانی که در اطراف این دو جمع شده بودند، یکی یکی فیلمبرداری را تکذیب می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز گذشته در دقایق اول علنی شدن صحن مجلس مشاجره ای بین وزیر امور خارجه و نماینده مردم تهران در مجلس رخ داد که ابتدا عکس آن و سپس فیلمی از آن منتشر شد. فیلمی که هنوز هیچ نماینده ای مسئولیت فیلمبرداری آن را برعهده نگرفته است.

[span]

جلیلی: فیلم مشاجره را من نگرفتم

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس گزینه احتمالی برخی از کابران خبرآنلاین است، اما اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرآنلاین تاکید کرد که او این فیلم را نگرفته و دقت هم نکرده که چه کسی این کار را کرده است.

جلیلی گفت: من فقط صدای این مشاجره را شنیدم اما متوجه نشدم چه کسی فیلمبرداری کرد. البته دوربین فقط دست یک نفر بود.

سبحانی فر: می خواستیم آقای ظریف را از صحنه خارج کنیم

نماینده مردم سبزوار حدس دیگری است که کاربران خبرآنلاین نسبت به آن مشکوک بودند، اما رمضانعلی سبحانی‌فر نیز مسئولیت این کار را برعهده نگرفت.

سبحانی فر به خبرآنلاین گفت: من رسما و قطعا تکذیب می کنم. اولا این برخوردها از سوی نمایندگان مجلس و سروصدا راه انداختن کار درستی نیست و دوما عکس و فیلم گرفتن از طریق غیردوربین های رسمی اخلاقی نیست. البته چون در آن لحظه درهای صحن باز شده و جلسه علنی شده بود، فیلمبرداری غیرقانونی نبود.

او توضیح داد: بنده و آقای جهانگیرزاده دیدیم که آقای کوچک زاده در حال داد زدن است و رفتیم تا راه را باز کنیم و آقای ظریف را از آن صحنه خارج کنیم، چراکه فشار جمعیت خیلی زیاد بود.

سبحانی فر تاکید کرد: پس از خروج آقای ظریف از صحن، مشاجره ادامه پیدا نکرد.

زارع: فقط عکس گرفتم

احتمال دیگری که مطرح شده، فیلم برداری ازسوی رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس است. او در عکس های منتشر شده، موبایلش را بالا و به سوی مشاجره کنندگان گرفته است. اما زارع نیز فیلم برداری را تکذیب کرده و گفته که فقط عکس گرفته است. او در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه فیلم گرفتن و پخش آن را در شان خود و دیگر نمایندگان مجلس نمی دانم، گفت: فیلم منتشر شده از حاشیه جلسه روز گذشته مجلس در فضای مجازی هیچ ارتباطی با من ندارد.

وی در خصوص عکسی که در رسانه ها منتشر شده و وی در آن عکس، با موبایل در حالی تصویربرداری است، اظهارداشت: من هیچ فیلمی در جلسه دیروز مجلس نگرفتم و تنها به توصیه یکی از همکاران که از نمایندگان مجلس است چند عکس از او گرفتم.

وی افزود: فیلم منتشر شده در فضای مجازی روبروی من و از زوایه پایین گرفته شده در حالی که عکسی که از بنده در رسانه ها منتشر شده موبایل من از زاویه بالا در حال عکس گرفتن است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پشت سر حمید رسایی نماینده تهران گرفته شده در حالی که من مقابل آنان ایستاده بودم.

زارع با تاکید بر اینکه پخش فیلم از یک جلسه غیرعلنی پیگرد قانونی دارد، افزود: روزنامه شرق در شماره امروز خود بدون هیچ سند و مدرکی مطلبی مبنی بر فیلمبرداری بنده از رویداد روز گذشته را منتشر کرده که این پیگیرد قانونی دارد و از رسانه ها می‌خواهیم بدون هیچ مدرک و سندی مطلبی را نشر ندهند.

29213

کد N835526