آغاز عملیات «لبیک یا رسول الله ۲» برای فتح نهایی الرمادی

تسنیم نوشت:

نیروهای داوطلب مردمی عراق از آغاز عملیات «لبیک یا رسول الله ۲» برای پاکسازی مناطق باقی مانده از شمال تکریت و همچنین جنوب غرب شهر سامرا به سمت الرمادی خبر دادند.

به گزارش السومریه نیوز، نیروهای داوطلب مردمی عراق امروز دوشنبه از آغاز عملیات «لبیک یا رسول الله 2» برای پاکسازی مناطق باقی مانده از شمال تکریت مرکز استان صلاح الدین و همچنین جنوب غرب شهر سامرا به سمت الرمادی خبر دادند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای داوطلب مردمی در خبری فوری که از تلویزیون رسمی عراق پخش شد اعلام کرد: عملیات لبیک یا رسول الله 2 به سمت شمال تکریت برای پاکسازی مناطق باقی مانده از این شهر از دست تروریست‌های داعش آغاز شده است.

این مرکز افزود: این عملیات همچنین شامل جنوب غرب سامرا به سمت شهر الرمادی می‌شود.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای داوطلب مردمی در ادامه اعلام کرد که آنچه در استان الانبار و استان صلاح الدین در حال رخ دادن است، عملیات مقدماتی است و عملیات آزادسازی نیست.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق 31 ماه مارس گذشته (11 فروردین) از ورود نیروهای امنیتی به شهر تکریت و بر افراشته شدن پرچم عراق بر بام استانداری صلاح الدین خبر داد و تاکید کرد که این دستاورد تنها با خون مردم عراق حاصل شده است.

رائد الجبوری استاندار صلاح الدین نیز افزود: حجم خسارت‌هایی که به تکریت وارد شده کم است و شمار زیادی از منازل در این شهر هیچ آسیبی ندیده است.

عملیات لبیک یا رسول الله 2 در حالی آغاز شده است که استان الانبار در غرب عراق نیز نیز شاهد تحولات امنیتی مهمی است و گروه تروریستی داعش بر مناطقی از الرمادی تسلط یافته است.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی برای آزادسازی الرمادی از دست تروریست‌های داعش وارد این شهر شده اند.

52261

کد N835355