اژه‌ای:

حکم دو نفر از زندانیان آمریکایی به اتهام جاسوسی قطعی شده است

سخنگوي قوه قضاييه,حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي,قوه قضاييه,جاسوسي

... سخنگوی قوه قضائیه گفت: حکم دو نفر از زندانیان آمریکایی که به اتهام جاسوسی در ایران به سر می‌برند، قطعی شده است و پرونده یک نفر دیگر از آنها نیز هنوز رسیدگی نشده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر سوء‌استفاده برخی از مسئولان تعاونی ناجا و دستگیری یکی از فرماندهان سابق نیروی انتظامی که در برخی از سایت‌ها منتشر شده است، گفت: هر موردی که از مقامات گزارش شود مبنی بر وقوع جرمی که اتفاق افتاده، قوه قضائیه به آن ورود پیدا می‌کند.

وی درباره‌ پرونده‌ی بیمه توسعه گفت: بیمه توسعه اخیرا دو ملک از خود را به بیمه مرکزی وکالت داده و مدعی است که این ملک‌ها بیش از هزار میلیارد تومان ارزش دارد که باید این امر ارزش گذاری شود.

وی درباره‌ی پرونده بدهکار بزرگ بانکی 6 هزار و 500 میلیارد تومانی نیز گفت: متهم این پرونده به بانک پارسیان وکالت داده چرا که عمده اموال وی در این بانک است تا بابت بخشی از طلبش برداشته شود.

معاون اول قوه قضائیه درباره‌ کامنت‌هایی که در سایت‌ها و وبلاگ‌های شخصی افراد منتشر می‌شود و این که اگر این کامنت‌ها جنبه‌ی اهانت داشته باشد، مجرم چه کسی است؟ گفت: اگر محتوای کامنت‌ها مجرمانه باشد هر دو مسئولند. در قانون مطبوعات پیش بینی شده که هم مدیر و هم کامنت‌گذار مسئولیت دارند. لذا هر دو مورد تحت تعقیب قرار می‌گیرد که در بسیاری از موارد هم قابل شناسایی هستند.

محسنی‌اژه‌ای درباره‌ پرونده سه آمریکایی بازداشت شده در ایران که کشور آمریکا برای آزادی آنها تلاش می‌کند، گفت: بارها گفته‌ام که وزارت امور خارجه به امور کلیه اتباع ایرانی که در خارج از کشور در حبس به سرمی‌برند، رسیدگی و آنها را تعقیب می‌کند، تا حق اتباع ایرانی ضایع نشود. البته وزارت امور خارجه با هماهنگی معاونت بین‌المللی قوه قضائیه این موضوعات را دنبال می‌کند.

وی درباره‌ی این که سناتورهای آمریکایی خواستار آزادی این زندانیان هستند، نیز گفت: سناتورها بی‌خود کرده‌اند. افرادی که شما اسم بردید دو نفر اتهام جاسوسی دارند و آنها محکوم شدند. حکم این افراد قطعی است و در حال تحمل کیفر هستند. همچنین فرد دیگری از آنها اتهامی دارد که هنوز به اتهامش رسیدگی نشده و همین روزها مطرح می‌شود.

ادامه دارد ...

کد N835299