صدور کیفرخواست متهم نفتی و حکم برخی متهمان پرونده 3هزارمیلیاردی

نشست خبری اژه ای, محسنی اژه ای, سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه کیفر خواست پرونده متهم نفتی صادر شده، درباره برخی متهمان پرونده سه هزار میلیاردی نیز گفت: برای این افراد حکم صادر و قطعی شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن محسنی اژه ای روز دوشنبه در نشست خبری افزود: برای پرونده متهم نفتی کیفر خواست صادر شده و این پرونده به دادگاه می رود.
وی ابراز امیدواری کرد، دادگاه مطابق حق و قانون، سریع تر به این پرونده رسیدگی کند.
** ملزم به اجرای قانون دادرسی کیفری هستیم
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه چیزی به زمان اجرای قانون دادرسی کیفری باقی نمانده است و آیا قوه قضاییه مقدمات کار را فراهم کرده، گفت: این یک قانون است و ملزم به اجرای آن هستیم، اما در پاره ای از مواد این قانون تحقیقات و بررسی هایی انجام شده که احساس کردیم می تواند مشکلاتی ایجاد کند.
وی ادامه داد: با مجلس صحبت کردیم تا این مواد را اصلاح کند.
محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: تمام تمهیدات را فراهم می کنیم و این قانون در زمان مقرر یعنی تیر ماه اجرا می شود.
معاون اول قوه قضاییه گفت: البته 17 یا 18 آیین نامه در این قانون است که برای آنها فرصت سه ماهه و برخی شش ماهه پیش بینی شده و تا موارد آیین نامه نوشته نشود، قابل اجرا نخواهد بود.
محسنی اژه ای افزود: این طور نیست که کل قانون یکجا اجرا شود.
** محمدرضا رحیمی در زندان است
وی درمورد اینکه محمدرضا رحیمی در مرخصی به سر می برد، گفت: اکنون او در زندان است و در مرخصی نیست.
** برخی اختیارات واگذار شده به من تفویضی است
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا یک سری اختیارات را از سمت دادستانی با خود به معاون اولی قوه قضاییه آورده اید، گفت: دادستان یک سری وظایف مشخص در قانون دارد که جرو وظایف ذاتی دادستان است.
وی ادامه داد: ممکن است به تناسب شرایط رییس قوه قضاییه مواردی را که وظیفه دادستان کل کشور نبود به معاون اول واگذار کنند مانند پرونده سه هزار میلیاردی که به من احاله داده شده است.
محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: یک سلسله مسایلی که رییس قوه قضاییه به عنوان معاون اول واگذار کرده، تفویضی بوده و از آنجا با خودم به اینجا نیاورده ام، بلکه رییس دستگاه قضا از اختیارات خود به من واگذار کرده است.
وی با ذکر مثالی ادامه داد: مثلا کسانی که ولی دم شان فقیر است، شناخته شده و در دسترس نیست، حاکم باید جای او تصمیم بگیرد که تصمیم گیری در خصوص این کودکان به عهده رییس قوه قضاییه است و رییس قوه قضاییه نیز به معاون اول واگذار کرده است و ما باید به جای این افراد در دادگاه ها تصمیم بگیریم.
** درباره دو کارگر زندانی شرکت لوله نورد صبا
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر زندانی شدن دو کارگر به علت اعتراض در روز جهانی کارگر و افزایش زندانیان کارگر گفت: اگر در یک گوشه ای دو کارگر بازداشت شوند دلیلی نیست که تعداد رو به افزایش باشد.
وی افزود: هر فردی اگر مرتکب جرمی شود چه آن فرد کارگر، روحانی و یا قاضی باشد و ضرورت بر بازداشت باشد، آن فرد بازداشت می شود.
محسنی اژه ای ادامه داد: گاهی بیشتر از این مواردی که اعلام کردید قاضی بازداشت می کنیم، اما آن را بیان نمی کنید.
** استعفای قضات برای ورود به انتخابات
سخنگوی قوه قضاییه درمورد استعفای برخی قضات در دستگاه ها برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تا انتخابات زمان زیادی باقی مانده است.
وی ادامه داد: برخی قضات هستند که برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا می دهند، اما هنوز برای استعفا زود است.
** درباره اجرا نشدن بخشی از قانون برنامه پنجم توسعه توسط دستگاه قضا
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اجرا نشدن بخشی از قانون برنامه پنجم توسعه توسط دستگاه قضا گفت: در بحث آموزش از طریق رسانه ها و صدا وسیما باید بگویم برگزاری همین نشست ها و صحبت هایی که در زمینه پیشگیری از جرم می شود و هشداری که هر دفعه می دهم، آموزش همگانی است.
وی افزود: بطور قطع کارهای زیادی انجام شده اما نقطه مطلوب حاصل نشده است.
** آموزش ضابطان قضایی انجام نشده است
محسنی اژه ای درباره اجرای طرح تخصصی کردن ضابطان قضایی که در قانون برنامه پنجم توسعه آورده شده، گفت: نسبت به گذشته کلاس های آموزشی برای ضابطان خاص مسایل مختلف برگزار شده و البته آموزش ضابطان قضایی که در قانون آیین دادرسی کیفری آمده انجام نشده است.
** بخشی از معوقات بانکی دولتی است
محسنی اژه ای درمورد معوقات بانک ها و همچنین موسسات مالی غیر مجاز تصریح کرد: به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی، بخشی از معوقات بانکها مربوط به اشخاص حقیقی غیرحقوقی و بخش عمده ای نیز طلب بانک ها از دولت است.
وی افزود: برخی پیمانکاران نیز به بانک بدهکار و از سویی دیگر از دولت طلبکار هستند که اگر دولت طلب پیمانکاران را بپردازد، پیمانکار نیز بدهی بانکی او را پرداخت می کند که در این صورت معوقات بانکی کاهش می یابد.
سخنگوی قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد دولت ساز وکاری برای پرداخت بدهی به بانک ها طراحی کند.
** تشکیل کمیته فراقوه ای برای پیگیری وضعیت موسسات بانکی
محسنی اژه ای همچنین درمورد شش هزار موسسه غیرمجاز بانکی و پیگیری قوه قضاییه در این راستا گفت: کمیته ای فراقوه ای از هر سه قوه برای پیگیری وضعیت این موسسات تشکیل شده است.
وی افزود: اگر بانک مرکزی یا هر متولی دیگر شکایت نکند، طبیعی است رسیدگی به درازا بیانجامد.
محسنی اژه ای ادامه داد: بانک مرکزی می گوید، فهرست موسسات بانکی مجاز را بر روی سایت قرار داده است، اما موسسات غیر مجاز چطور؟
به گفته وی، کارهایی در این زمینه نیز انجام شده که به عنوان مثال برخی موسسات بانکی با هم ادغام و به یک بانک تبدیل شدند و برخی موسسات غیرمجاز در بانک های موجود ادغام شده اند.
** بیانات رهبری نیاز به تفسیر ندارد
معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی افراد برای پیشبرد اهداف خود بیانات مقام معظم رهبری را تفسیر می کنند، گفت: مقام معظم رهبری بیانات شفافی دارند و نیاز به تفسیر ندارد.
** در مورد ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات
وی در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات و انعکاس برخی اخبار از سوی رسانه ها از وی افزود: از آنجا که یکی دو ماه است که این فرد ممنوع التصویر شده، دستور دادستان مطلق بوده و اگر خلاف دستور دادستان صورت گیرد، برخورد می شود.
** دستگیری یک مظنون در پرونده اسیدپاشی اصفهان
معاون اول قوه قضاییه درمورد پرونده اسیدپاشی در اصفهان نیز گفت: اتفاق جدیدی که در این پرونده رخ داده این است که یک نفر به عنوان مظنون دستگیر شده که به این فرد شک کردند و موضوع در حال تحقیق است اما هنوز اثبات نشده است.
** افراد فهرست رحیمی نمایندگان مجلس نبودند
محسنی اژه ای همچنین در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران درمورد پرونده محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری دولت سابق گفت: ایشان فهرستی را مطرح کرده بودند که تعدادی از نمایندگان از وی پول دریافت کرده اند، اما زمانیکه موضوع بررسی شد مشخص شد که این افراد جزو نمایندگان مجلس نبودند.
** هزینه انتخاباتی نامزدها شفاف شود
وی افزود: درخصوص وجوهی که در راستای هر انتخاباتی که هزینه می شود، نیاز به یک شفافیت داریم، اما آنچه مسلم است پولی که برای انتخابات هزینه می شود از توان نامزدها خارج است و باید این پول ها شفاف شود.
معاون اول قوه قضاییه گفت: به همین منظور سیاست های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و باید هزینه انتخابات شفاف شود.
وی گفت: گرچه ممکن است کسی هواداری داشته باشد که به کاندیدای مورد نظرش کمک کند که این جرم نیست، اما چنانچه سوءاستفاده از امکانات دولت باشد براساس قانون جرم است و تعقیب می شود.
** در اجرای قانون تا حدودی با مشکل مواجه هستیم
محسنی اژه ای در پاسخ به سووال خبرنگاری که آیا در زمینه قاچاق سوخت کمبود قانون وجود دارد، گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیر نظر دولت فعالیت دارد و در این ستاد لایحه ای برای تشدید بعضی از مجازات ها وجود دارد که اگر قانون بازدارنده نباشد، ترمیم می کند.
وی ادامه داد: نمی گوییم کسر یا نقض قانون نداریم، اما مهمتر از آن بحث اجراست که تا حدودی در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.
** در مورد پرونده کهریزک
معاون اول قوه قضاییه همچنین درمورد پرونده کهریزک گفت: در پرونده کهریزک دو بخش مورد رسیدگی قرار گرفت که در بخش اول آن پرونده رسیدگی شد، حکم داده شد و حکم قصاص بود اما چون شاکیان رضایت دادند این پرونده مختومه شد.
وی گفت: اما در بخش دوم آن که مربوط به سعید مرتضوی بود قراری در دادسرا صورت گرفت که مورد اعتراض بود و دادگاه اعتراض را پذیرفت و مجددا موضوع رسیدگی و پس از آن نیز به دادگاه رفت.
محسنی اژه ای افزود: در این زمینه بخشی از حکم صادر شد که فکر می کنم زمانبر نباشد اما این پرونده، پرونده های دیگری داشت که باعث زمان بر شدن موضوع شد و در مجموع پرونده در دادگاه در حال رسیدگی است.
** درباره فهرست اموال مسوولان دولت
وی همچنین درمورد فهرست اموال مسوولان دولت نهم، دهم و یازدهم گفت: افراد طبق قانون اساسی باید فهرست اموال خود را در ابتدا و انتهای مسوولیت در دولت اعلام کنند که به همین منظور از دولت نهم، دهم و یازدهم این امر انجام شد اما از دولت نهم سه نفر اموال خود را معرفی نکردند که با پیگیری های جدی اکنون تنها محمدزاده اموال خود را معرفی نکرده است.
وی افزود: در دولت یازدهم فهرست اموال چهار نفر ناقص بود که یکی از آنها تکمیل شده و سه نفر دیگر باقی مانده و در مجموع همه مسوولان این دولت فهرست اموال خود را اعلام کردند.
** آزادی فردی با معوقات بانکی سنگین با قرار وثیقه هزار میلیاردی
سخنگوی قوه قضاییه گفت: 10 نفر در مجموع مبالغ سنگینی در زمینه معوقات بانکی داشته اند که یک نفر از آنها با قرار وثیقه یکهزار میلیاردی آزاد شده است.
وی تصریح کرد: پرونده 9 نفر دیگر نیز در حال رسیدگی است و در مجموع یکی از تلاش های قوه قضاییه این است که مردم به پول خود برسند و مجازات آنها سر جای خود باقی می ماند.
** بازداشت و آزادی تعدادی در ارتباط با اتفاقات ورزشگاه تبریز
محسنی اژه ای همچنین درمورد اتفاقات ورزشگاه تبریز گفت: اقداماتی درمورد تخریب ورزشگاه صورت گرفته، دادستان وارد عمل شده و تعدادی به صورت موقت بازداشت شدند و بلافاصله نیز آزاد شدند و این موضوع را اکنون مسوولان ورزش و دولت بررسی می کنند.
** برخورد قوه قضاییه با کسانی که بین مردم وحشت ایجاد کنند
وی همچنین درمورد حمل کنندگان سلاح سرد نظیر چاقو و استفاده دو و یا چند منظوره برخی وسایل گفت: نمی توان بصورت مطلق گفت که حمل یا ساخت آن اشکال دارد، اما قوه قضاییه اعلام کرده کسانی که در بین مردم وحشت و ترس ایجاد کنند و منجر به کشیدن سلاح باشد، تفاوتی بین سلاح سرد و گرم نیست و حتما قوه قضاییه برخورد می کند.
** پرونده میلیاردر نفتی به دادگاه انقلاب می رود
محسنی اژه ای در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اینکه پرونده میلیاردر نفتی با توجه به صدور کیفر خواست در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود یا دادگاه کیفری گفت: پرونده به دادگاه انقلاب می رود.
وی افزود: نوع اتهام میلیاردر نفتی در پرونده بگونه ایست که در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود.
** روزنامه واشنگتن پست برای خودش درخواست کرده
خبرنگاری با اشاره به پیشنهاد روزنامه واشنگتن پست مبنی بر اعزام یک دبیر ارشد به دادگاه جیسون رضاییان، از سخنگوی قوه قضاییه موافقت یا عدم موافقت از این پیشنهاد را جویا شد که محسنی اژه ای در پاسخ گفت: روزنامه درخواست کرد که کرد، برای خودش درخواست کرده است.
وی ادامه داد: قوه قضاییه یک دستگاه مستقل است که بر اساس دستگاه خود عمل می کند.
معاون اول قوه قضاییه همچنین در مورد علنی یا غیرعلنی برگزار شدن جلسه فردا(سه شنبه) دادگاه جیسون رضاییان گفت: علنی بودن یا نبودن به تشخیص قاضی پرونده و بر اساس موازین و محتوای پرونده است و من یا کسی دیگر حق اظهارنظر نداریم.
** درباره بابک زنجانی دوم
محسنی اژه ای درباره بابک زنجانی دوم و آیا پول ها نفت بازگشته است یا نه، افزود: روابط عمومی وزارت نفت اصل قضیه را تکذیب کرده است.
** درمورد احداث شرکت صنعت پتروشیمی و ایجاد مشکل زیست محیطی
خبرنگاری درمورد احداث یک شرکت صنعت پتروشیمی در چابهار و ایجاد مشکل زیست محیطی با ساخت این شرکت، از سخنگوی قوه قضاییه پرسید، از آنجا که محیط زیست و دادسرا به منع ساخت این پروژه رای دادند اما ساخت آن همچنان در حال اجرا است آیا قوه قضاییه ورود پیدا می کند یا نه و محسنی اژه ای پاسخ داد: اگر محیط زیست واقعا تشخیص دهد و شکایت کند، قوه قضاییه رسیدگی می کند.
وی ادامه داد: در این مورد که گفته اید اطلاع ندارم.
** از مبلغ محکومیت دولت آمریکا خبر ندارم
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری درباره اظهارات یک نماینده مجلس که به نقل از رییس کل دادگستری استان تهران گفته، دولت آمریکا به پرداخت 32 میلیارد دلار در پرونده ها مختلف در دادگاه ها به جمهوی اسلامی محکوم شده، گفت: از مبلغ خبر ندارم اما در چند سال گذشته دعوای علیه برخی کشورها از جمله آمریکا در ایران مطرح شده است.
وی ادامه داد: برای این دعوا پرونده تشکیل و برخی نیز منجر به حکم شده است.
** آزادی 393 زن زندانی در سال 94
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه این نشست خبری به آزادی 393 نفر زن زندانی در سال 94 اشاره کرد و گفت: این افراد مشمول عفو از سوی رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضاییه شدند و بیش از این تعداد نیز مشمول تخفیف شدند.
** دو آمریکایی زندانی در ایران اتهام جاسوسی دارند
محسنی اژه ای در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آمریکا از طریق دفتر حافظ منافع خود در ایران با سه نفر از زندانی های خود ملاقات کرده و خواستار آزادی آنها شده، افزود: این کار بیخودی است زیرا کسانی که آنها اسمشان را برده اند، دو نفر اتهام جاسوسی دارند و محکوم شده اند و براساس روال قانونی پرونده آنها در حال انجام است و حکم آنها قطعی شده است.
وی ادامه داد: همچنین پرونده فرد دیگر از این آمریکایی های زندانی در ایران در حال رسیدگی است.
معاون اول قوه قضاییه گفت: وزارت امور خارجه برای تمامی اتباع ایرانی که در خارج از کشور از جمله آمریکا در زندان هستند، اقداماتی انجام می دهد تا حق و حقوقی از این شهروندان ضایع نشود.
** اگر محتوای کامنت ها مجرمانه باشد قابل تعقیب است
محسنی اژه ای در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر کامنت گذاری در سایت ها و وبلاگ ها جنبه توهین و اهانت داشته باشد، چه کسی مجرم است، گفت: اگر چنانچه محتوای کامنت ها مجرمانه باشد، هم کسی که کامنت را گذاشته و کسی که کامنت را نشر می دهد، هر دو مسوول هستند و در قانون مطبوعات این امر نیز پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: این دو فرد می توانند مورد تعقیب قرار گیرند و حتی در بسیاری از موارد کامنت ها نیز کاملا قابل شناسایی و تعقیب هستند.
** آخرین وضعیت پرونده 6 هزار و 500 میلیاردی
معاون اول قوه قضاییه درمورد آخرین وضعیت پرونده شش هزار و 500 میلیاردی نیز گفت: در این خصوص وکالت به بانک پارسیان داده شده، زیرا عمده معوقه این فرد در این بانک است تا املاک و اموال وی به عنوان بخشی از بدهی های او کارشناسی شود.
** چهار نفر از قضات سلب صلاحیت قضایی شدند
محسنی اژه ای گفت: تعدادی از افراد متاسفانه با عناوین جعلی از خانواده هایی که پرونده در دستگاه قضایی در حوزه کیفری یا حقوقی دارند اخاذی می کنند به همین منظور این افراد در حال شناسایی، پیگیری و دستگیری هستند.
معاون اول قوه قضاییه افزود: از زمان برگزاری نشست قبلی سخنگوی قوه قضاییه تاکنون پنج نفر دستگیر شدند، اما از خانواده ها می خواهیم بیشتر توجه کنند چون این کارها بر مشکلات آنها می افزاید و کار خلافی است.
وی همچنین به سلب صلاحیت قضایی چهار نفر از قضات اشاره کرد و گفت: در سال جاری همچون سال 93 تمرکز دستگاه قضا بر مبارزه با فساد در داخل و خارج قوه است.
محسنی اژه ای افزود: این افراد سلب صلاحیت قضایی شدند و حق قاضی بودن در دستگاه قضا را ندارند.
** پرونده مدیرعامل اسبق ستاد سوخت هنوز به دادگاه نرفته است
محسنی اژه ای درخصوص آخرین وضعیت پرونده مدیرعامل اسبق ستاد سوخت در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران نیز گفت: از زمانیکه این پرونده باز شده، کارهای زیادی صورت گرفته و افرادی با عنوان متهم و مطلع بازجویی و تعدادی بازداشت شدند اما بازداشت آنها موقت بود و آزاد شدند.
وی با بیان اینکه پرونده هنوز به دادگاه نرفته و به مرحله محاکمه نرسیده، تصریح کرد: اگر مراحل کارشناسی پرونده به پایان برسد، محاکمه اش طولانی نمی شود اما هنوز حکمی در این زمینه صادر نشده است.
سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران که عده ای وام های کلان گرفته اند و بدهی خود را به بانک واریز نکرده اند، توضیحاتی ارائه داد و گفت: کسانی که معوقات بانکی دارند دو دسته اند. یکی کسانی که معوقاتشان توجیه دارد و به لحاظ شرایط بازار نتوانسته اند به موقع اقساط خود را پرداخت کنند که اینها تعقیب کیفری نمی شوند و حتی ممکن است از سوی دولت نیز به آنها کمک شود.
محسنی اژه ای گفت: اما افرادی هستند که با زد و بند و خلاف مقررات و بدون داشتن وثیقه کافی و با پرداخت رشوه تسهیلاتی را از بانک گرفته و اقساط خود را پرداخت نمی کنند که این افراد تعقیب نمی شوند، اما خوشبختانه بانک مرکزی در این زمینه فعال است و همچنین کمیته ای برای رسیدگی بیشتر به این موضوع تشکیل شده است.
** دستگیری یکی از فرماندهان سابق ناجا کذب محض است
معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر سوءاستفاده مالی برخی مسوولان ارشد در تعاونی ناجا و دستگیری یکی از فرماندهان سابق این نیرو گفت: این مطلب کاملا کذب محض است.
محسنی اژه ای افزود: در برخی سایت ها که عمدتا ضدانقلاب هستند، این مطلب نوشته شده بود و همچنین پسر فرمانده سابق نیروی انتظامی و فرزند شهردار تهران دستگیر شده اند که این موضوع نیز کذب محض است.
وی ادامه داد: کسانی که این شایعه ها را انعکاس می دهند قابل تعقیب و پیگیری هستند، اینها جز تشویش اذهان عمومی و اینکه رسانه را بی اعتبار می کنند هیچ خدمتی به مردم نمی کنند.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: اگر رسانه ای یک خبر را انتشار دهد و دروغ باشد دیگر مردم اعتماد نمی کنند و مانند چوپان دروغگو خواهد شد و این جرم است و به خود رسانه ها نیز لطمه وارد می کند.
وی همچنین گفت: هر موردی که چنانچه از مقامات رسمی گزارش شود مبنی بر اینکه جرمی اتفاق افتاده، قوه قضاییه ورود پیدا می کند.
** صدور رای تعدادی از متهمان پرونده سه هزار میلیاردی
محسنی اژه ای با بیان اینکه احکام تعدادی از متهمان پرونده سه هزار میلیاردی از سوی دیوان عالی کشور نقض شده بود، گفت: این پرونده به شعبه دیگر رفت و حکم نیز صادر شد که البته دادستان به احکام صادره در شعبه دوم اعتراض کرد.
به گفته وی، بر اساس این اعتراض دادستان، پرونده به شعبه دیگر تجدیدنظر تهران رفت و شعبه تجدیدنظر نیز به این پرونده رسیدگی و تعدادی از افراد را محکوم کرد.
سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: طبق این حکم که قطعی نیز شده، غلامحسین نواری عضو هیات مدیره شرکت خدمات فولاد به یکسال حبس، عباس علی احمدی به دو سال حبس، جعفر دارابی مسوول خرید گروه صنعت فولاد به دو سال حبس، یار محمد محمدی مدیرعامل سابق شرکت اسپادانا به پنج سال حبس، کاوه نژاد دهقان به سه سال حبس، امیر رمضانی طارمی به یک سال حبس، شیدا مردعلی به یکسال حبس، محمدحسن عقلی به دو سال حبس، بهنام بهدادی کوتنایی مدیرعامل شرکت تجارت گستر به سه سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت های اجتماعی و داریوش میشانی فرد معاون رییس بانک صادرات شعبه اهواز به هفت سال حبس و 10 سال انفصال خدمات دولتی محکوم شدند.
** صدور سند هفت میلیون متر مربع زمین به نام دولت
سخنگوی قوه قضاییه درباره صحبت های نشست های قبلی مبنی بر مبارزه با زمین خواری گفت: هفت میلیون متر مربع از زمین های اطراف تهران از کسانی که به نا حق گرفته بودند رفع تصرف و سند آن به نام دولت صادر شد.
** بیمه توسعه
محسنی اژه ای درمورد بیمه توسعه و مشکلی که برای بیمه گذاران این بیمه ایجاد شده، افزود: موسسه اعتباری توسعه، مشکلاتی را برای بیمه گذاران ایجاد کرد و نتوانسته بود به تعهدات خود در این راستا عمل کند.
وی از آزادی 137 نفر از بیمه گذاران از زندان خبر داد و گفت: فرد مسوول برای جبران خسارت و بابت تعهدات، دو ملک تجاری خود را به بیمه مرکزی وکالت داد که خود مدعی است این املاک بیش از یکهزار میلیارد تومان ارزش دارد.
کد N835272