دستیابی آمریکا به گنج اسرار داعش

العربیه نوشت:

منابع امنیتی آمریکا روز دوشنبه ۲۵-۵-۲۰۱۵فاش کردند که در عملیات قتل ابوسیاف که توسط کماندوهای این کشور صورت گرفت، به تعدادی کامپیو‌تر دسترسی پیدا کردند که اطلاعات و اسرار زیادی در باره گروه داعش در آن‌ها پیدا شده است.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای شرق الاوسط، به نقل از منابع امنیتی آمریکا، کامپیوترهای به دست آمده از دفتر ابوسیاف مملو از اطلاعات و اسرار در باره نحوه فعالیت‌های مالی، ارتباطات با موسسه‌های مختلف برای کسب کمک‌های مالی برای این گروه را مشخص می‌کند.

به گفته این منابع، اطلاعات بدست آمده از این کامپیو‌تر‌ها به حدی زیاد است که بررسی همه آن‌ها به وقت بیشتری نیاز دارد.

طبق این گزارش نیروهای آمریکا علاوه بر اطلاعات زیادی که از کامپیوتر‌های السیاف مسئول بخش مالی داعش به دست آوردند، از طریق بازجوئی‌های همسر وی که در جریان عملیات به اسارت نیروهای آمریکایی درآمد، اطلاعات تازه‌ای را به دست آورند.

همسر «السیاف» که اکنون در یکی از زندان‌ها در عراق به سر می‌برد، توسط «اف بی‌آی» بازجوئی می‌شود.

یک منبع امنیتی به شبکه‌ آمریکایی «سی. ان. ان» گفته است، صرف نظر از ماهیت و اهمیت اطلاعات به دست آمده از کامپیوتر‌های ابوسیاف،اما تجربه نشان داده که اطلاعاتی که از سازمان‌هایی چون داعش و القاعده به دست آمده از سطح بالایی از پیچیدگی برخوردار بوده واین سازمان ها قادر هستند که به سرعت با هر تغییر تحولی یا رویدادی اطلاعات خود را تغییر دهند.

52261

کد N835233