داوود اوغلو 3 حزب اپوزیسیون را «غیرقانونی» خواند

ترکیه

نخست‌وزیر ترکیه ضمن انتقاد از احزاب اپوزیسیون «مردم جمهوری‌خواه»، «جنبش ناسیونالیست» و «دموکراتیک مردم» گفت، آنها احزاب سیاسی غیرقانونی هستند که در زمره احزاب قانونی درآمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی‌زمان، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در جریان راهپیمایی در استان مانیسا مدعی شد، اپوزیسیون «ائتلافی» علیه حزب حاکم «عدالت و توسعه» تشکیل داده‌اند.

داوود اوغلو ضمن اظهارنظر درباره حملات اخیر به دفاتر حزب «دموکراتیک مردم» در آدانا و مرسین، مدعی شد که حزب «جنبش ناسیونالیست» و حزب حامی کردهای «دموکراتیک مردم» در چهارچوب ائتلافی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی افزود: شما شاهد هستید که حزب «مردم جمهوری‌خواه» با اعضای ساختار موازی و ارگان‌های رسانه‌ای آنها دیدار می‌کنند و نمایندگان ارگان‌های رسانه‌ای این ساختار موازی با دولت باغچلی، رهبر حزب «جنبش ناسیونالیست» در دفترش و شهردار حامی حزب «دموکراتیک مردم» به صورت پنهانی دیدار می‌کنند. این سه حزب، احزاب سیاسی غیرقانونی هستند که در زمره احزاب قانونی درآمده‌اند.

واژه «ساختار موازی» عمدتاً توسط رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و همکارانش برای اشاره به جنبش «گولن» موسوم به جنبش «خدمت» تحت رهبری فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا استفاده شده است.

اردوغان پس از آنکه به دنبال افشای رسوایی فساد اعضای خانواده‌اش و نزدیکانش این گروه را یک «دشمن خیانتکار و وطن‌فروش» اعلام کرد، شروع به استفاده از این عبارت کرد.

انتهای پیام

کد N834968