توصیه‌های دبیرکل حزب موتلفه به دولت

مهمترین اولویت دولت برقراری انضباط باشد

دولت,اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تصمیم‌سازی‌های دوگانه در حوزه اقتصاد، سیاست و مسایل اجتماعی و فرهنگی در دولت گفت: مهمترین اولویت دولت باید برقراری انضباط باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اظهار داشت: در مورد یارانه‌ها سخنگوی دولت یک چیز می‌گوید و وزیر رفاه چیز دیگر. در خصوص نرخ سود بانکی، بانک مرکزی و بانک‌های کشور حرف‌های متفاوت دارند. همچنین در حوزه مسایل اجتماعی و فرهنگی هم شاهد نوعی بی‌انضباطی هستیم. دولت باید در کنترل وزارتخانه‌ها و سازمانهای مربوط به خود منضبط عمل کند. نباید یک نهاد دولتی خبری را بدهد و نهاد دیگر آن را تکذیب نماید.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بیان داشت: دولت امروز بیشتر در حوزه سیاست خارجی آن هم در مورد مذاکرات هسته ای متمرکز است ولی در موضوعاتی بسیار مهم مثل یمن توجه لازم معمول نمی‌دارد. آمریکا هم پس از توافق لوزان بدعهدی می‌کند و به زیاده‌خواهی خود ادامه می‌دهد. دولت باید متناسب با این زیاده خواهی‌ها موضع شفاف داشته باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: در حالی که ما در مذاکرات انعطاف عملی و نظری داشتیم هیچ انعطافی از سوی دشمن دیده نمی‌شود. آنها هر روز یک درخواست جدید دارند این در حالی است که حتی یک گام برای برداشتن تحریم‌ها برنداشته‌اند و حتی گستاخ‌تر شده‌اند و سخن از مصادره ایرباس‌های خریداری شده به میان می‌آورند. هنوز هیچ افق روشنی از تعهد ۱+۵ مبنی بر برداشتن تحریم‌ها وجود ندارد اگر در این مورد راستی‌آزمایی صورت نگیرد برای کشور ما زیانبار است.

حبیبی خاطر نشان کرد: دولت باید فرض را بر این بگذارد که دشمن تحریم‌ها را بر نمی‌دارد با این هدف‌گذاری به سراغ مشکلات اقتصادی اجتماعی و حتی مسایل خارجی برود. ربط دادن همه مشکلات به مسایل خارجی و تحریم‌ها و نیز مذاکرات هسته‌ای کار درستی نیست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در جنگ نیابتی، ایران سیلی محکمی به آمریکا و اسرائیل زد اظهار داشت: جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲ روزه، جنگ ۸ روزه و سرانجام جنگ ۵۵ روزه حزب‌الله و حماس با اسرائیل یک جنگ نیابتی بود و جمهوری اسلامی برای ادب کردن رژیم صهیونیستی ضربه سختی به آنها زد و اسرائیل برای اولین بار پس از نبرد با اعراب طعم تلخ شکست را چشید. حالا آنها برای انتقام از جمهوری اسلامی می‌خواهند جنگ نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند. هشدار مقام معظم رهبری را باید جدی بگیریم. دولت و قوای نظامی و مردم باید در حال آماده‌باش باشند تا هر گستاخی را در جای خود و به هنگام پاسخ دهند.

حبیبی بازرسی از مراکز نظامی و ربط دادن آن به مذاکره هسته‌ای را نوعی دخالت قلدرمآبانه در موضوعات داخلی و تهدید امنیتی کشورمان تلقی گردد و گفت: ملت ایران هرگز زیر بار این نوع قلدری‌ها نرفته و نخواهد رفت. آنها وقیحانه بازجویی از دانشمندان هسته‌ای ما را خواستار شدند تا بعد با شناسایی آنها بتوانند یک دوره جدید از تروریسم هسته‌ای راه بیندازند، مذاکره کنندگان باید در برابر این شرارت قاطعانه بایستند.

وی با محکوم کردن جنایات سعودی‌ها در یمن تصریح کرد: دولت باید از ظرفیت جنبش عدم تعهد و کنفرانس اسلامی برای توقف جنگ و خونریزی در یمن استفاده کند. دنیا مشروعیت حمله به یمن را امضاء نمی‌کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تحولات عراق و سوریه بیان داشت: تروریسم در این کشورها با مساعدت آمریکا جان تازه‌ای گرفته است. امنیت سوریه و عراق، امنیت ماست و امنیت ما در موارد فراوانی با امنیت آنها گره خورده است.

حبیبی همچنین در مورد دور جدید فعالیت خانه احزاب اظهار داشت: ما با اصل وجود مرکزیتی برای تعامل همه احزاب و دفاع از کیان تحزب و تقویت و تعمیق فرهنگ آن کاملا موافقیم. این مرکزیت باید از کشمکش‌های جناحی و حزبی کاملاً مبرّا باشد و با رعایت خطوط قرمز نظام و اهتمام به تحقق مصالح عالیه آن وسیله توسعه و تعمیق فرهنگ تحزب را فراهم آورد. عده‌ای، خانه احزاب را با تشک کشتی اشتباه گرفته بودند که نتیجه آن هم به ضرر همه احزاب تمام شد. امیدواریم با تصمیمی که مجمع عمومی فوق‌العاده روز پنجشنبه برای تغییر اساسنامه قبلی اتخاذ کرد تجربیات تلخ گذشته تکرار نشود.

انتهای پیام

کد N834944