کشف ۱۳۹ گور "محل دفن مهاجران" در مالزی

سیاسی

پلیس مالزی می‌گوید ۱۳۹ گور در ۲۸ اردوگاه غیرقانونی قاچاچیان انسان در مرز تایلند پیدا کرده که گمان می‌رود اجساد مهاجران در آن دفن شده باشد.

پلیس مالزی می‌گوید ۱۳۹ گور در ۲۸ اردوگاه غیرقانونی قاچاچیان انسان در مرز تایلند پیدا کرده که گمان می‌رود اجساد مهاجران در آن دفن شده باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به گفته خالد ابوبکر، رئیس پلیس مالزی این گورها از دو هفته پیش تا کنون کشف شده و در بعضی از آنها بیش از یک نفر دفن شده است.

ابوبکر می‌گوید تصور می‌شود این گورها متعلق به مهاجرانی باشد که توسط قاچاقچیان انسان به گروگان گرفته شده‌اند.

پیش از این رسانه‌های مالزی به نقل از مقام‌های این کشور از کشف گورهای دسته‌جمعی مهاجران در مرز تایلند در شمال مالزی خبر داده بودند.

به گفته پلیس، گورهای تازه در فاصله چندصدمتری گورهایی پیدا شده که قبلا در سوی دیگر مرز، در خاک تایلند کشف شده بود.

این گورها در مسیری قرار دارد که قاچاقچیان انسان برای عبور مسلمانان روهینجای میانمار از مرز تایلند از آن استفاده می‌کنند.

مسلمانان روهینجا برای فرار از آزار و اذیت قومی در میانمار که اکثریت ساکنان آن بودایی هستند، به کشورهای اطراف مهاجرت می‌کنند.

از بنگلادش هم مهاجران زیادی به امید یافتن کار و کسب درآمد سوار با قایق‌ و به صورت غیرقانونی راهی کشورهای اطراف می‌شوند.

دولت تایلند می‌گوید که عملیات شناسایی و سرکوب شبکه‌های قاچاق انسان را آغاز کرده است.

تحقیقات بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که شبکه‌های قاچاق تایلند، قایق‌های پر از مهاجر را از قاچاقچیان دیگر می‌خرند و پناهجویان را در اردوگاه‌هایی در مناطق جنگلی نگه می‌دارند تا از خانواده‌ آنها باج بگیرد.

بسیاری از این مهاجران در اثر گرسنگی یا بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

انتهای پیام

کد N834941