نماینده نوشهر:

حذف زیرمیزی بزرگترین هدف طرح تحول سلامت بود

سیاسی

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس، حذف زیرمیزی را بزرگترین هدف طرح تحول سلامت در کشور دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، قاسم احمدی لاشکی به بیان مطالبی پیرامون نقش مجلس در حمایت از برنامه‌های بیمه سلامت پرداخت.

وی با اعلام اینکه در بحث تحول در نظام سلامت و بحث درمان هم اتفاقات خوبی رخ داده است، افزود: ضرورت دارد مسئولین از طرح پزشک خانواده حمایت کنند.

احمدی یادآور شد: تمام برنامه‌ها در بحث درمان متمرکز شده و به مقوله توانمندسازی بیمه‌شدگان در پیشگیری از بیماری‌ها کار کمی انجام شده که باید توجه بیشتری انجام گیرد.

وی تصریح کرد: از اهداف بزرگ طرح تحول در نظام سلامت حذف زیرمیزی‌ها بود که این کار نیاز به بازنگری در حوزه‎های درمانی دارد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز از بیمه سلامت با توجه به اصل همدلی و همزبانی، حمایت‌های جدی صورت گرفته است.

وی نقش دهیاران را در بحث توانمندسازی بیمه‌شدگان بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: اگر به مردم آگاهی‌رسانی درست انجام شود این توانمندسازی اتفاق خواهد افتاد.

احمدی گفت: برای مجلس نیز امر توانمندسازی بسیار مهم است و در این راستا نیز باید نظارت بر نحوه اجرای آن انجام شود تا این امر به بهترین وجه صورت پذیرد.

انتهای پیام

کد N834852