کولیوند:

با توجه به شرایط کشور نیاز به احزاب جدی‌تر شده است

احزاب

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون فضای احزاب فضای بهتری است، گفت: در مباحث انتخاباتی نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون فضای احزاب فضای بهتری است، گفت: در مباحث انتخاباتی نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بررسی طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در مجلس، اظهار کرد: قطعا قانونی که اکنون برای اصلاح در دستور کار مجلس قرار دارد به مراتب غنی‌تر، وسیع‌تر و با متغیرهای جدید است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 30 و چند سال نتوانستیم این قانون را اصلاح کنیم، گفت: در حال حاضر هم شرایط کشور شرایط جدیدی است و فضای احزاب فضای بهتری شده و نیاز به احزاب تقریبا جدی‌تر است.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: در بحث‌های انتخابات‌های مجلس، شوراها، خبرگان رهبری و ریاست‌جمهوری نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

کولیوند یادآور شد: طرحی که مجلس در دستور کار دارد چارچوبی را به احزاب ارائه می‌کند و آنها را به صورت ملی، استانی و شهرستانی تقسیم می‌کند و احزاب ملی ملزم می‌شوند در یک سوم از استان‌های کشور دفتر داشته باشند و جلسات‌شان را به موقع برگزار کنند.

وی افزود: با این کار مسئولیت‌پذیری احزاب برای آنها در درجه اهمیت قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که این قانون چارچوب‌های خوبی را برای مجموعه احزاب در نظر گرفته و احزاب در قالب این قانون راحت‌تر می‌توانند کارهایشان را به صورت قانون‌مند دنبال کنند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درباره اینکه فعالیت احزاب موجود در کشور تا چه اندازه جدی است، گفت: احزاب به جهت اینکه تنها بر روی کاغذ نزدیک به 230 مورد هستند عمدتا فعالیت‌های آنان در مکان‌ها و زمان‌های خاص است اما با این چارچوبی که مجلس برایشان در نظر می‌گیرد آنها موظف می‌شوند که یا دائما جلسه داشته باشند یا حزب را تعطیل کنند.

انتهای پیام

کد N834777