• ۸بازدید
کولیوند:

با توجه به شرایط کشور نیاز به احزاب جدی‌تر شده است

احزاب

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون فضای احزاب فضای بهتری است، گفت: در مباحث انتخاباتی نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون فضای احزاب فضای بهتری است، گفت: در مباحث انتخاباتی نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بررسی طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در مجلس، اظهار کرد: قطعا قانونی که اکنون برای اصلاح در دستور کار مجلس قرار دارد به مراتب غنی‌تر، وسیع‌تر و با متغیرهای جدید است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 30 و چند سال نتوانستیم این قانون را اصلاح کنیم، گفت: در حال حاضر هم شرایط کشور شرایط جدیدی است و فضای احزاب فضای بهتری شده و نیاز به احزاب تقریبا جدی‌تر است.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: در بحث‌های انتخابات‌های مجلس، شوراها، خبرگان رهبری و ریاست‌جمهوری نیاز به بالندگی و حرکت احزاب بیشتر درک می‌شود.

کولیوند یادآور شد: طرحی که مجلس در دستور کار دارد چارچوبی را به احزاب ارائه می‌کند و آنها را به صورت ملی، استانی و شهرستانی تقسیم می‌کند و احزاب ملی ملزم می‌شوند در یک سوم از استان‌های کشور دفتر داشته باشند و جلسات‌شان را به موقع برگزار کنند.

وی افزود: با این کار مسئولیت‌پذیری احزاب برای آنها در درجه اهمیت قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که این قانون چارچوب‌های خوبی را برای مجموعه احزاب در نظر گرفته و احزاب در قالب این قانون راحت‌تر می‌توانند کارهایشان را به صورت قانون‌مند دنبال کنند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درباره اینکه فعالیت احزاب موجود در کشور تا چه اندازه جدی است، گفت: احزاب به جهت اینکه تنها بر روی کاغذ نزدیک به 230 مورد هستند عمدتا فعالیت‌های آنان در مکان‌ها و زمان‌های خاص است اما با این چارچوبی که مجلس برایشان در نظر می‌گیرد آنها موظف می‌شوند که یا دائما جلسه داشته باشند یا حزب را تعطیل کنند.

انتهای پیام

وبگردی