اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ویتنام توافقنامه ایجاد منطقه آزاد امضا کردند

نخست‌وزیر روسیه از امضای توافقی در راستای ایجاد یک منطقه آزاد مبادلاتی میان اتحادیه اقتصادی کشورهای اوراسیا و ویتنام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت روسیه طی بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: اجرای این توافق موجب افزایش میزان مبادلات و توسعه روابط تجاری بین طرفین خواهد شد و همچنین کمک خواهد کرد تا مشکلات موجود در بین کشورهای اتحادیه اوراسیا حل شود.

ویتنام اولین کشوری است که توافق منطقه آزاد مبادلاتی را با اتحادیه اقتصادی اوراسیا به امضا می‌رساند. این اتحادیه شامل کشورهایی چون روسیه، ارمنستان، بلاروس و قزاقستان می‌شود.

ماه گذشته، دمیتری مدودوف، نخست‌وزیر روسیه اعلام کرده بود، مسکو و هانوی باید استفاده از واحدهای پولی به جای دلار آمریکا را پس از توافق درباره حصول ایجاد منطقه آزاد تجاری مورد بررسی قرار دهند.

همچنین در ماه آوریل نخست‌وزیر ویتنام گفته بود، هانوی قصد دارد روابط تجاری خود با روسیه را تا سال 2020 به 10 میلیارد دلار افزایش دهد.

اتحادیه اقتصادی کشورهای اوراسیا که از اول ژانویه فعالیت خود را آغاز کرد، قصد دارد تا مبادلات بین کشورهای عضو را تسهیل کند.

انتهای پیام

کد N834767