حماس: اسرائیل و تشکیلات خودگردان مسئول بحران‌های اقتصادی غزه‌اند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان را مسئول اوضاع بد اقتصادی نوار غزه و افزایش نرخ فقر و بیکاری در این منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سامی ابوزهری، سخنگوی حماس خاطرنشان کرد که گزارش بانک جهانی در مورد نوار غزه، بیانگر اوضاع وخیم و فاجعه بار ساکنان این منطقه در نتیجه ادامه محاصره، تعطیلی گذرگاه‌ها، توقف عملیات بازسازی و عدم ارائه راه حل هایی برای بحران های موجود در این منطقه است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سامی ابوزهری تصریح کرد که رژیم صهیونیستی بیشترین تاثیر را در وخامت اوضاع اقتصادی نوار غزه دارد و پس از آن تشکیلات خودگردان نیز به خاطر این که به مسئولیت‌های خود در قبال این منطقه عمل نکرده است، در تشدید بحران های اقتصادی آن شریک است.

بانک جهانی اخیرا با انتشار گزارشی تاکید کرد که اقتصاد نوار غزه در سراشیبی سقوط قرار دارد و نرخ فقر و بیکاری در این باریکه به شدت افزایش یافته و علاوه بر این، محاصره 8 ساله این منطقه موجب وارد آمدن خسارت های زیادی به رشد تولید ناخالص داخلی شده است.

ابوزهری اظهار داشت، تشکیلات خودگردان تنها به مشکلات فلسطینیان در کرانه باختری رسیدگی می‌کند و سیاست تبعیض را در حق شهروندان به ویژه کارمندان نوار غزه در پیش گرفته است.

وی نسبت به ادامه وضعیت رقت‌بار کنونی هشدار داد و تاکید کرد که در چنین شرایطی مردم غزه برای پایان دادن به وضعیت ناگوار کنونی به هر راهکار و وسیله ای متوسل می‌شوند.

سامی ابوزهری از جامعه بین الملل و بانک جهانی خواست صرفا به تهیه گزارش در مورد اوضاع نوار غزه اکتفا نکرده و اقداماتی عملی و سازنده را برای رهایی از وضعیت کنونی و پایان دادن به محاصره این منطقه انجام دهند.

انتهای پیام

کد N834412