در دیدار دبیرکل حزب سوسیالیست اقلیم کردستان عراق

امیرعبداللهیان: ایران با تمام توان از عراق در مقابله با تروریسم حمایت می‌کند

سیاسی

محمد حاجی محمود، دبیرکل حزب سوسیال دمکرات اقلیم کردستان عراق با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ملاقات و درباره تحولات عراق و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرعبداللهیان در این دیدار، مناسبات ایران و عراق را راهبردی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران، عراق یکپارچه، متحد و قوی را ضامن منافع همه اقوام و طوایف این کشور در راستای منافع و مصالح منطقه می‌داند و با تمام توان از دولت و ملت این کشور در مقابله با تروریسم حمایت می‌کند.

او با اشاره به اقدام فوری جمهوری اسلامی ایران در کمک به دولت عراق و حمایت از اکراد، اهل سنت، شیعیان، مسیحیان، ایزدیان و دیگر اقوام این کشور در مقابله با داعش اظهار امیدواری کرد دولت و ملت عراق بتوانند با اتکاء به توانمندی‌های ملی و در پرتو وحدت و انسجام داخلی به‌زودی خطر ناشی از داعش و تروریسم را دفع کنند.

امیرعبداللهیان هم‌چنین از تلاش‌ها و مجاهدت‌های دبیرکل حزب سوسیال دمکرات عراق در روند مبارزه علیه تروریسم و نیز نقش مثبت این حزب در روند سیاسی عراق تقدیر کرد.

دبیرکل حزب سوسیال دمکرات اقلیم کردستان عراق نیز با ارائه گزارشی از شرایط جاری عراق در روند مبارزه با تروریسم، وحدت و انسجام مردم عراق و حضور خودجوش نیروهای مردمی را مهم‌ترین عامل پیروزی در این مبارزه توصیف کرد و از حمایت جمهوری اسلامی ایران در یاری رساندن به دولت و مردم عراق و کمک‌های همه جانبه به این کشور از جمله مبارزه با گروه‌های تروریستی تشکر کرد.

محمد حاجی محمود، بقا و استمرار حضور داعش را ناشی از حمایت‌های طرف‌های خاص و شناخته شده خارجی دانست و نسبت به استمرار سیاست‌های حمایت‌آمیز خارجی از پدیده تروریستی داعش در منطقه ابراز نگرانی کرد.

او هم‌چنین ضمن ابراز نگرانی از روند تحولات جاری در یمن، نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به حل و فصل مسائل و بحران‌های منطقه‌یی را مهم و تعیین کننده توصیف کرد و خواستار توقف حملات علیه مردم بی‌دفاع یمن و ایجاد شرایط مناسب جهت حل و فصل داخلی بحران این کشور شد.

انتهای پیام

کد N834255