۱
در آستانه روز آفریقا

معاون وزیر خارجه ایران: سیاست دولت نگاه راهبردی به آفریقاست

  • ۱۰بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

در آستانه روز آفریقا، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با تبریک این روز مهم که یادآور استقلال ملی و جهانی قاره آفریقا از سلطه کشورهای استعمارگر است گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط با قاره آفریقا را راهبردی و حائز اهمیت می‌داند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره توسعه و تحکیم روابط دوستانه و مبتنی بر همکاری با آفریقا را از اولویت‌های سیاست خارجی دانسته و دولت یازدهم نیز با نگاه به مشترکات فرهنگی ایران و آفریقا و نقش مهم آفریقا در مناسبات دو جانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی «سیاست نگاه راهبردی به آفریقا» را مورد توجه قرار داده است.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با تاکید بر حضور دیپلماتیک، اقتصادی، فرهنگی و انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران در آفریقا، از همه فعالان عرصه‌های اقتصادی، بازرگانی، علمی و فرهنگی کشور دعوت کرد که موضوع " نگاه به آفریقا " را به عنوان یک فرصت مهم مورد توجه قرار دهند.

امیرعبداللهیان با اشاره به روابط ممتاز تهران و اتحادیه آفریقا، همکاری جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف منطقه‌یی و بین‌المللی با قاره آفریقا را رو به رشد خواند.

او افزود: تروریسم و افراط‌گرایی نگرانی مشترک قاره آفریقا و همه مناطق جهان است که این مهم ضرورت همکاری‌های مشترک را در مبارزه با تروریسم اجتناب‌ناپذیر کرده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.