تلاش داعش برای جذب هر چه بیشتر هندی‌ها

آژانس تحقیقات ملی هند اخیرا در برگه اتهامی که علیه یکی از اعضای هندی گروه تروریستی داعش به نام عریب مجید صادر کرده اعلام داشته که این گروه در برنامه‌ریزی با دیگر گروه‌های تروریستی تلاش دارد تا هندی‌های غیر مقیم را تشویق به پیوستن به خود و انجام عملیات نه فقط در عراق و سوریه بلکه در هند و دیگر کشورها کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، آژانس تحقیقات ملی هند در تاریخ 20 مه برگه اتهامی را علیه عریب مجید، از اعضای هندی گروه تروریستی داعش صادرکرد که در آن اسم سه تن از دوستان وی در شهر کالیان به نام‌های فهد شیخ، امان تاندیل و شاهین تانکی به عنوان دیگر متهمان ذکر شده‌اند.

در این کیفر خواست تاکید شده که این چهار متهم اقدام به دسیسه‌چینی مجرمانه با هدف مشترک پیوستن به داعش کرده‌اند.

در ادامه این کیفر خواست گفته شده که این چهار متهم ابتدا از طریق یک مدیر تور گردشگری به بغداد رفته و وانمود کردند که زائر هستند. آنها سپس به شهر موصل رفته و از آنجا به یک اردوگاه آموزشی داعش در شهر رقه سوریه منتقل شده‌اند.

بر اساس متن این کیفرخواست فاش شده که گروه تروریستی داعش تلاش دارد تا هندی‌های غیر مقیم را جذب خود کرده و از آنها برای انجام عملیات در عراق و سوریه و همچنین هند و دیگر کشورها استفاده کند.

انتهای پیام

کد N834158