گزارش وزارت کشور عربستان از حمله اخیر به مسجد شیعیان

مسئولان وزارت کشور عربستان در کنفرانسی به جزئیات حمله اخیر به مسجد شیعیان در القطیف و اعضای باندی که دست به این حمله زدند پرداختند.

مسئولان وزارت کشور عربستان در کنفرانسی به جزئیات حمله اخیر به مسجد شیعیان در القطیف و اعضای باندی که دست به این حمله زدند پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سخنگو و تعدادی از مسئولان وزارت کشور عربستان در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردند که عبدالملک البعادی، سردسته باند تروریستی که مسجد امام علی (ع) در شهرک القدیح واقع در استان القطیف را هدف قرار داد 23 تن را از دوستان و خویشاوندان خود را جمع کرده و یک باند تروریستی وابسته به داعش را تشکیل داده است.

در گزارش وزارت کشور عربستان عنوان شد که این کشور توانسته است در راستای عملیات خود علیه باندهای وابسته به داعش در کشور طرح‌هایی را که هدف آن حمله به نیروهای امنیتی بود ناکام بگذارد.

وزارت کشور عربستان اعلام کرد: حمله به مسجد امام علی(ع) در استان القطیف در راستای اقدامات داعش برای هدف قرار دادن امنیت و ثبات در عربستان است و استراتژی این گروه تروریستی ایجاد فتنه می‌باشد.

وزارت کشور عربستان اعلام کرد که باند تروریستی متشکل از 26 تن می‌باشد به عضوگیری از کودکان برای تحقق اهداف خود دست می‌زند و بیشتر اعضای این باند با هم ارتباط خویشاوندی دارند.

منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان نیز اعلام کرد: جنایت القدیح با باند تروریستی مرتبط است که در پایان ماه رجب گذشته بازداشت شدند.

وی تاکید کرد: استراتژی داعش تقسیم عربستان و رسیدن به اهداف لجستیکی خود در این کشور است.

انتهای پیام

کد N834021