تاکید رئیس سابق ارتش انگلیس بر استقرار نیرو در عراق و سوریه

انگليس,داعش

رئیس سابق ستاد ارتش انگلیس با انتقاد از تعلل و وقت کشی دولت کامرون برای استقرار نیروی زمینی با هدف مقابله با داعش گفت، آنچه اکنون در سوریه رخ می‌دهد جنایت فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لرد دانات، رئیس سابق ستاد ارتش انگلیس با اشاره به تحولات سوریه در مقاله‌ای برای دیلی میل نوشت: برای کسانی مثل من که عاشق تاریخ هستند اشغال و تخریب شهر 2000 ساله پالمیرا در سوریه توسط داعش یک جنایت فرهنگی گسترده محسوب می‌شود. این‌ها نماد سال‌ها تمدن بشریت است و هیچ شکی وجود ندارد که داعش تا چه اندازه برای تمدن این منطقه و فراتر از آن خطرناک است.

وی افزود: اگر جاه طلبی داعش برای ایجاد خلافت در عراق و سوریه محقق نشود آنها اقدامات خود را به سراسر خاورمیانه، شمال آفریقا وحتی جنوب اروپا و حوزه بالکان گسترش می‌دهند. اگرچه آمریکا گمان می‌کند که به لحاظ مقیاس از جایی که داعش می‌خواهد گسترش پیدا کند، دور است اما آنها نباید تهدید تروریست‌ داخلی را نادیده بگیرد.

رئیس سابق ستاد ارتش انگلیس گفت: من مدعی نیستم که پاسخ تمام پرسش‌ها را می‌دانم اما خطاب به کسانی که مخالف استقرار نیرو هستند می‌گویم که آیا آنها می‌خواهند تنها بنشینند و تماشا کنند که چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ حال زمان آن است که درباره استقرار نیروی زمینی انگلیسی برای مقابله با داعش گفت‌وگو کنیم. تاکنون گزینه حملات هوایی و کمک‌های محدود به نیروها ناکام مانده است.

وی افزود: تاریخ نظامی به ما می‌گوید اگرچه حملات هوایی می‌تواند توازن را تغییر دهد اما نمی‌تواند به نتیجه مشخصی منتهی بشود. داعش بر روی زمین است و این مشکل را باید از طریق زمینی حل کرد. اما تنها کاری که انگلیس تاکنون انجام داده، این است که وقت کشی کند. ما دیگر نمی‌توانیم گزینه ارسال نیرو به عراق و سوریه را رد کنیم.

انتهای پیام

کد N834014